Dyrektor Apple odchodzi z pracy. Nieoficjalnie: Nie zgadzał się na powrót do biura

Dyrektor Apple ds. uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji Ian Goodfellow odchodzi z firmy - podaje serwis The Verge. Nieoficjalnym powodem jego rezygnacji ma być obecna polityka koncernu, która nakazuje pracownikom powrócić do hybrydowego modelu pracy.

W mailu do pracowników Ian Goodfellow miał napisać, że nie zgadza się z Apple w sprawie powrotu do pracy w biurze. "Jestem przekonany, że większa elastyczność byłaby najlepszym rozwiązaniem dla mojego zespołu" - cytuje jego wiadomość dziennikarka The Verge Zoë Schiffer.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Apple bije kolejny rekord. Wyniki finansowe zaskoczyły, ale przyszłość jest niepewnaApple bije kolejny rekord. Wyniki finansowe zaskoczyły, ale przyszłość jest niepewna

Apple opuszcza znany badacz sztucznej inteligencji

Ian Goodfellow pracuje w firmie Apple od 2019 r. Jak wyjaśnia amerykański magazyn "Fortune", 35-latek jest jednym z najbardziej znanych badaczy sztucznej inteligencji na świecie. Wcześniej pracował w Google i organizacji non-profit OpenAI.

Korporacja z Cupertino, gdy złagodziła się sytuacja epidemiologiczna w USA, zaleciła swoim pracownikom, aby od 11 kwietnia 2022 r. powrócili do hybrydowego modelu pracy. Początkowo firma Apple chciała, aby pracownicy wykonywali swoje obowiązki zawodowe w biurze przez 1-2 dni w tygodniu. Jak informował 4 marca br. serwis The Verge, dyrektor generalny Apple Tim Cook przekazał pracownikom, że od 23 maja będą musieli pojawiać się w biurze przez co najmniej 3 dni w tygodniu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Apple będzie leasingować telefon jak samochód?Apple wprowadza usługę "subskrypcji". iPhone w dzierżawę?

Pracownicy Apple protestują. Chcą większej elastyczności

Część pracowników Apple nie jest zadowolona z wprowadzonego obowiązkowo hybrydowego systemu. Nowo powstała grupa pod nazwą "Apple Together" apeluje do korporacji, aby zniosła ten obowiązek i zapewniła większą elastyczność.

"Prosimy, abyśmy sami wspólnie z naszymi zespołami i kierownictwem mogli zdecydować, jaki układ najlepiej sprawdzi się dla każdego z nas, czy to w biurze, praca z domu, czy podejście hybrydowe" - czytamy w komunikacie grupy.

***

To okazja, by stać się częścią wspaniałej historii. Jeden znaczek może uratować życie tysiącom ludzi walczących o pokojową przyszłość Ukrainy i całej Europy. Licytuj razem z nami!

Zobacz wideo Apple jedynie kopiuje od innych? Bzdura. Te trzy urządzenia zmieniły świat technologii [TOPtech]
Więcej o: