Dyrektor Apple odchodzi z pracy. Nieoficjalnie: Nie zgadzał się na powrót do biura

Dyrektor Apple ds. uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji Ian Goodfellow odchodzi z firmy - podaje serwis The Verge. Nieoficjalnym powodem jego rezygnacji ma być obecna polityka koncernu, która nakazuje pracownikom powrócić do hybrydowego modelu pracy.

W mailu do pracowników Ian Goodfellow miał napisać, że nie zgadza się z Apple w sprawie powrotu do pracy w biurze. "Jestem przekonany, że większa elastyczność byłaby najlepszym rozwiązaniem dla mojego zespołu" - cytuje jego wiadomość dziennikarka The Verge Zoë Schiffer.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Apple opuszcza znany badacz sztucznej inteligencji

Ian Goodfellow pracuje w firmie Apple od 2019 r. Jak wyjaśnia amerykański magazyn "Fortune", 35-latek jest jednym z najbardziej znanych badaczy sztucznej inteligencji na świecie. Wcześniej pracował w Google i organizacji non-profit OpenAI.

Korporacja z Cupertino, gdy złagodziła się sytuacja epidemiologiczna w USA, zaleciła swoim pracownikom, aby od 11 kwietnia 2022 r. powrócili do hybrydowego modelu pracy. Początkowo firma Apple chciała, aby pracownicy wykonywali swoje obowiązki zawodowe w biurze przez 1-2 dni w tygodniu. Jak informował 4 marca br. serwis The Verge, dyrektor generalny Apple Tim Cook przekazał pracownikom, że od 23 maja będą musieli pojawiać się w biurze przez co najmniej 3 dni w tygodniu.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Pracownicy Apple protestują. Chcą większej elastyczności

Część pracowników Apple nie jest zadowolona z wprowadzonego obowiązkowo hybrydowego systemu. Nowo powstała grupa pod nazwą "Apple Together" apeluje do korporacji, aby zniosła ten obowiązek i zapewniła większą elastyczność.

"Prosimy, abyśmy sami wspólnie z naszymi zespołami i kierownictwem mogli zdecydować, jaki układ najlepiej sprawdzi się dla każdego z nas, czy to w biurze, praca z domu, czy podejście hybrydowe" - czytamy w komunikacie grupy.

***

To okazja, by stać się częścią wspaniałej historii. Jeden znaczek może uratować życie tysiącom ludzi walczących o pokojową przyszłość Ukrainy i całej Europy. Licytuj razem z nami!

Zobacz wideo Apple jedynie kopiuje od innych? Bzdura. Te trzy urządzenia zmieniły świat technologii [TOPtech]
Więcej o: