iPod trafia na śmietnik historii. Apple kończy z produkcją kultowego odtwarzacza muzyki

Apple kończy z iPodem. Kultowy odtwarzacz muzyki nie będzie już więcej produkowany. Firma sprzedawała go przez 21 lat.

Czy opłaca się zamieniać kredyt hipoteczny na taki ze stałą stopą oprocentowania? Czy w ogóle jest teraz sens zadłużać się na zakup mieszkania? Co z rządowymi propozycjami dla kredytobiorców? Zapraszamy do przysyłania pytań na adres news_gazetapl@agora.pl. Już jutro, w czwartek 12 maja, o 12:00 odpowie na nie w programie na żywo Marcin Iwuć, ekspert ds. finansów osobistych.

Można Apple nie lubić, ale firma przez lata miała nosa do projektowania swoich technologii w taki sposób, że stawały się kultowe. Duża zasługa w tym nieżyjącego już Steve'a Jobsa, który nie tyle, co wyczuwał trendy, a sam je kreował. Apple miało więc sporo przełomowych produktów, których nie sposób pomylić z konkurencją. 

Należał do nich z pewnością iPod. Odtwarzacz muzyczny, który bez dwóch zdań po premierze w 2001 roku zrewolucjonizował przemysł. Spory jak na tamte czasy ekran zapewniał wygodę użytkowania, ale to sposób obsługi urządzenia najbardziej się wyróżniał i zapadał w pamięć. Nawigacyjne koło (Click Wheel) pozwalało szybko przeskakiwać między kolejnymi folderami z muzyką i do premiery iPhone'a w 2007 roku, stało się znakiem rozpoznawalnym Apple. 

Zobacz wideo Apple jedynie kopiuje od innych? Bzdura. Te trzy urządzenia zmieniły świat technologii [TOPtech]

Apple nie będzie produkowało już iPoda

Firma Apple ogłosiła, że kończy produkcję odtwarzaczy muzycznych iPod. Co nie powinno być zaskoczeniem. Dziwić może raczej to, że tak długo na rynku wciąż było zapotrzebowanie na odtwarzacze muzyczne, wyparte przez smartfony. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Ostatnim modelem cyfrowego odtwarzacza jest iPod Touch. Został on zaprojektowany przez ten sam zespół, który później stworzył telefon firmy - iPhone. Urządzenie to szybko przyćmiło iPoda. Apple po raz ostatni unowocześniało iPoda w 2019 roku. Nowy model już nie powstanie. Przez lata istniały różne modele odtwarzaczy firmy, między innymi Nano i Shuffle.

iPod zaprezentowany w 2001 roku "na nowo określił sposób odkrywania, słuchania i udostępniania muzyki" - powiedział Greg Jozwiak, wiceprezes Apple odpowiedzialny za marketing. Urządzenie będzie jeszcze przez jakiś czas dostępne w sklepach, do wyczerpania zapasów.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: