Po wyjęciu z pudełka można się rozczarować. Czarne smugi i dziwne kolory. Jak wybrać monitor? [PODCAST]

Źle dobrany monitor może wywołać ból głowy. Dosłownie i w przenośni, bo proste z pozoru urządzenie pełne jest technologii, których zadaniem jest spełnienie różnych oczekiwań. Jak wybrać model, by po wyjęciu z pudełka nie przeżyć wielkiego rozczarowania?

Wybór monitora jest znacznie trudniejszym zadaniem od kupna telewizora. Musimy zwrócić uwagę na szereg parametrów, które mają istotny wpływ na komfort i wygodę korzystania z danego urządzenia.

Na rynku są monitory określone jako uniwersalne. Czy spełnią jednak oczekiwania graczy? A czy na monitorze dla gracza będzie nam się dobrze pracowało z tekstem, dokumentami? Odpowiedź na tego typu pytania wymaga analizy. Tylko w ten sposób będziemy w stanie świadomie wybrać rodzaj matrycy monitora. 

Posłuchaj podcastu TechnoTerapia. W tym odcinku o tym, jak wybrać monitor [PODCAST]

Pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć przed zakupem, jest więcej. Jaki mamy budżet, do czego przede wszystkim chcemy monitor wykorzystywać, jakie proporcje ekranu są dla nas wygodne, ile wynosić powinna rozdzielczość?  

Dla użytkownika znaczenie będą miały także inne parametry jak częstotliwość odświeżania ekranu, obecność łącz w nowych standardzie takich jak HDMI 2.0/2.1, obsługa technologii HDR czy kompatybilność z najnowszymi konsolami dzięki technologiom FreeSync i G-Sync. Jak widać pojęć związanych z monitorami jest całkiem sporo. Dlatego warto poznać te najważniejsze i zrozumieć różnice między nimi. 

Jakich pułapek powinniśmy się wystrzegać, kupując monitor? Jaki model wybrać do gier, pracy i rozrywki? Słuchaj najnowszego odcinka podcastu TechnoTerapia.

Więcej o: