Messenger irytuje dźwiękami? Jak wyłączyć powiadomienia nowych wiadomości? [PORADNIK]

Dźwięki z Messengera informujące o przychodzących wiadomościach można wyłączyć, jednak opcje o powiadomieniach są głęboko ukryte w ustawieniach. Jak wyłączyć dźwięki powiadomień? Wyjaśniamy.

Wiele osób zastanawia się, jak wyłączyć w przeglądarce dźwięki dotyczące przychodzących wiadomości na Messengerze - jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, który opracował Facebook.

Messenger. Jak wyłączyć dźwięki przychodzących wiadomości?

Aby wyłączyć dźwięki powiadomień na Facebooku, należy:

  • - Kliknąć  w prawym górnym rogu Facebooka;
  • - Kliknąć kolejno "Ustawienia i prywatność" oraz "Ustawienia";
  • - Kliknąć opcję "Powiadomienia po lewej stronie";
  • - Przewinąć w dół do pozycji "Sposób otrzymywania powiadomień" i kliknąć "Przeglądarka";
  • - Poniżej pozycji "Dźwięk" kliknij obok typu powiadomienia, aby włączyć lub wyłączyć dźwięk.

Facebook, Instagram i TikTok to najpopularniejsze platformy społecznościowe

W kwietniu 2022 r. platformę Facebook (Meta) odwiedziło 26,58 mln internautów - wynika z badania Mediapanel. Na drugim miejscu znalazł się Instagram (Meta - 15,28 mln odwiedzin), a zanim TikTok (ByteDacne - 14,11 mln odwiedzin). Warto dodać, że Facebook zanotował niewielki wzrost (o ok. 2 proc.) względem marca 2022 r., podczas gdy Instagram i TikTok zaliczyły niewielki spadek odwiedzin - odpowiednio o ok. 3,8 proc. i 2,5 proc. Tymczasem polski serwis Wykop z liczbą odwiedzin na poziomie 3,92 mln zajmuje dziewiąte miejsce.

W tym samym okresie internauci najwięcej czasu spędzili jednak na TikToku - 15 godz. 48 min. Pod tym względem Facebook z wynikiem 15 godz. 5 min wypada nieco słabiej i zajmuje drugie miejsce - wynika z danych Mediapanel.

Posłuchaj podcastu Odc. 22: Jaki monitor do gier, pracy i rozrywki? Uważaj na te matryce
Więcej o: