Instagram z awarią i bez filtrów. Komunikat o błędzie u użytkowników na całym świecie

W czwartek od rana użytkownicy aplikacji Instagram zgłaszają problemy. Jak czytamy w komentarzach, pojawiają się błędy w sytuacji, gdy chcemy użyć filtrów. Jak się okazuje, nie jest to problem tylko w Polsce, a usterki zgłaszają użytkownicy na całym świecie.

Portal HITC.com pisze, że może być to jedna z największych, jak dotąd, awarii Instagrama w 2022 roku. W czwartek 26 maja setki użytkowników aplikacji skarży się na Twitterze, że nie ma dostępu do filtrów fotograficznych, które dodają pewne efekty na publikowanych zdjęciach czy prowadzonych relacjach. 

Instagram ma awarie. Użytkownicy skarżą się na brak filtrów

Usterki dotyczą użytkowników iPhone'a i Androida na całym świecie. Użytkownicy otrzymują komunikat o błędzie, gdy próbują użyć filtra. Najwięcej zgłoszeń wpływa ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. 

Z pierwszych raportów wynika, że problemy zaczęły się około północy. Do tej pory jednak Instagram nie zareagował na doniesienia swoich użytkowników. "Nie ma reakcji na globalną awarię, a wyraźnie widać, że jest to błąd w aplikacji. Zespół techniczny Instagrama prawdopodobnie już wie o problemie i pracuje nad naprawą aplikacji. Więc powinno znów działać za kilka godzin" - czytamy na portalu. 

Informacje o awarii spływają też od użytkowników w Polsce. Jak podaje strona downdetector.pl, pierwsze raporty o błędach wpłynęły o godzinie 5 rano i do tej pory (do godziny 17) utrzymują się na dość wysokim poziomie. 

Awaria na Instagramie - 26.05.2022Awaria na Instagramie - 26.05.2022 fot. Downdetector.com

HITC.com dodaje, że osoby zniecierpliwione awarią Instagrama mogą spróbować resetować aplikację, jednak nie ma żadnej gwarancji, że stosując te kroki filtry będą już działały. Można jednak spróbować:

  • zamknąć aplikację i otworzyć ją ponownie;
  • wylogować się i zalogować;
  • odinstalować aplikację i pobrać ją na nowo;
  • sprawdzić i pobrać aktualizacje;
  • przełączyć się z połączenia Wi-Fi na dane komórkowe.
Więcej o: