Opel, KIA i Volvo z poważnymi usterkami zagrażającymi życiu. Kierowcy wzywani do serwisów

Nawet kilka tysięcy samochodów w Polsce może jeździć z fabrycznymi usterkami. Opel, KIA i Volvo rozpoczęły kampanie naprawcze i ściągają do serwisów kierowców z całego kraju. W pojazdach mogą być niesprawne pasy bezpieczeństwa czy pedały gazu - przekazał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Według informacji portalu bankier.pl po całym kraju może jeździć 181 samochodów marki KIA, 1891 samochodów marki Opel i 6 pojazdów marki Volvo, które wymagają naprawy, gdyż mogą mieć wadliwe części fabryczne. Właściciele tych pojazdów są informowani listownie i wzywani do autoryzowanych serwisów.  

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Samochody KIA w całej Polsce mogą mieć usterki 

Problemy z samochodami KIA mogą wystąpić w modelach ceed, ceed kombi (hybryda PHEV), xceed (PHEV i CDCUV) oraz proceed (CD), które zostały wyprodukowane od listopada 2021 roku do lutego 2022 roku w Korei Południowej. W tym modelach może wystąpić problem z napinaczem pasów bezpieczeństwa przednich foteli. Bankier.pl wyjaśnia, że może to doprowadzić do nieprawidłowego uruchomienia pasów podczas kolizji i zwiększenia obrażeń.  

Pasy bezpieczeństwa mogą być uszkodzone również w samochodach marki Opel, a dokładniej modelach crossland x z roku 2020 i 2021. W samochodach, których krajem produkcji jest Hiszpania, może być problem z dźwiękiem ostrzegawczym pasa bezpieczeństwa pasażera. Samochody z tą usterką (1891 pojazdów) będą musiały mieć od nowa skonfigurowany moduł sterujący nadwozia (BCM).  

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niebezpieczna usterka w popularnym modelu Volvo 

Bankier.pl donosi również o usterkach w nowych samochodach marki Volvo. W samochodach modelu xc40 z 2021 i 2022 roku z silnikiem elektronicznym może być wadliwy pedał przyspieszania. Podczas jazdy może to skutkować niekontrolowanym i niezamierzonym przyspieszeniem pojazdu lub całkowitym brakiem rozruchu. W takich przypadkach w serwisie powinno się wymienić czujnik pedału przyspieszenia (APS) oraz złącza.  

Więcej o: