Mrągowo. Nielegalnie udostępniał sygnał Canal+ i Cyfrowego Polsatu. Teraz musi zapłacić 2,5 mln zł kary

2,5 mln zł zadośćuczynienia i rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. To kara, jaką nałożył sąd na 49-latka z powiatu mrągowskiego za nielegalne udostępnienie sygnału Canal+ i Cyfrowego Polsatu. Mężczyzna udostępniał sygnał około 600 osobom i pobierał za to opłaty.

Mężczyzna oferował swoim klientom roczną opłatę w wysokości 360 złotych za pakiet zawierający zarówno sygnał Canal + jak i Cyfrowego Polsatu. Roczny abonament za sam Canal+ to koszt około 380 złotych. Oszust oferował więc więcej możliwości po mniejszej cenie dzięki tzw. sharingowi.

Zobacz wideo Kupujesz nowy telewizor? Uważaj na triki sprzedawców i opinie w sieci

Udostępniał nielegalnie sygnał Canal+ oraz Cyfrowego Polsatu 

Przestępstwo to polega na nielegalnym rozdzieleniu uprawnień karty abonenckiej i udostępnieniu ich osobom do tego nieuprawnionym przy użyciu urządzeń niedozwolonych lub za pośrednictwem internetu. Obie firmy wyliczyły, że na takim działaniu mężczyzny straciły około 6 mln złotych.

Wirtualne Media donoszą, że zarobione pieniądze mężczyzna inwestował w kryptowaluty. Ukrywał je za pomocą wirtualnych portfeli i kont bankowych zakładanych na tzw. słupy. W sumie posiadał aż 20 bitcoinów o łącznej wartości 2,5 mln zł.

Więcej informacji z Polski i ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak donosi Press.pl, w niewielkim stopniu te pieniądze zostaną firmom zwrócone. Sąd skazał bowiem 49-latka na wypłacenie zadośćuczynienia w wysokości 1 mln zł dla Canal+ oraz 1,5 mln zł dla Cyfrowego Polsatu. Oprócz kary finansowej przez sześć miesięcy na tablicy ogłoszeń w budynku Urzędu Miasta w Mrągowie ma wisieć wiadomość o prawomocnym wyroku, a mężczyzna dostał karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat. 

Więcej o: