Telegram będzie miał płatny plan, to już oficjalne. Jakie zmiany nas czekają?

Telegram otrzyma płatny plan. Jak napisał twórca aplikacji, Pawieł Durow, to odpowiedź na prośby użytkowników. Subskrypcja wprowadzi nowe funkcje i nie ograniczy dostępu do bieżących możliwości aplikacji.

Telegram to jedna z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Jak czytamy na stronie firmy, każdego miesiąca korzysta z niej przeszło 500 mln osób. Jest to najpopularniejszy komunikator m.in. w Ukrainie. Od kilku tygodni pojawiały się informację, że niebawem Telegram może wprowadzić płatną subskrypcję. Potwierdził to teraz Pawieł Durow, twórca aplikacji.

Zobacz wideo Najlepsze appki do szkicowania? Opowiada o nich Bronek [TOPtech]

Telegram premium. Płatna wersja aplikacji już niebawem

Durow o wprowadzeniu płatnego planu poinformował oczywiście na Telegramie. Jak pisze, jest to odpowiedź na prośby użytkowników, by zwiększyć możliwości aplikacji, m.in. wprowadzić opcję wysyłania większych plików. Durow przekazał, że takie ulepszenie dla każdego użytkownika wymagałoby kosztownej obsługi serwerów, a w aplikacji nie ma nawet reklam, z których można by to opłacić. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Z tego też powodu zdecydowano się wprowadzić nowe funkcje w formie płatnej subskrypcji, ale tylko dla chętnych. Pozostali użytkownicy nie odczują negatywnie zmian i w związku z programem premium funkcjonalność aplikacji nie zostanie im ograniczona. Co więcej, będą mogli korzystać z części nowych rozwiązań: otrzymają możliwość otwierana dużych plików, będą widzieli też materiały i naklejki, które będą mogli wysyłać jedynie abonenci płatnego Telegrama.

Ile będzie kosztował Telegram Premium?

Durow przekazał tylko szczątkowe informacje dot. planu premium. Nie wiadomo więc ile będzie on kosztował. Wcześniejsze doniesienia mówiły jednak o 4,99 dol. Z przecieków możemy się też dowiedzieć, że Telegram Premium może wprowadzić:

  • powiększony do 4 GB limit wysyłanych plików;
  • szybsze pobieranie plików;
  • konwersje głosu na tekst;
  • unikalne reakcje na wiadomości;
  • naklejki premium;
  • zaawansowane zarządzanie czatem;
  • odznaki profilu;
  • animowane awatary;
  • dodatkowe ikony aplikacji.

Mówi się też o tym, że abonament zniesie reklamy. To by oznaczało, że te zostaną wdrożone do darmowej wersji. Durow napisał, że testy w tej sprawie poszły lepiej niż się spodziewali. Dodał jednak, że jego zdaniem Telegram powinien być sponsorowany głównie przez użytkowników, nie reklamodawców. - W ten sposób użytkownicy pozostaną naszym priorytetem - podsumował Durow. 

Więcej o: