Jak znaleźć najtańszy lot? Prosta funkcja Google pozwoli ci zaoszczędzić na prowizji

Jak znaleźć tanie połączenia lotnicze? Jednym ze sposobów jest skorzystanie z Google Loty. Narzędzie pokaże najlepsze rejsy i przedstawia wykres cen, dzięki czemu możemy określić najbardziej dogodny termin na zakup biletu. Ponadto usługa podpowie nam, ile dwutlenku węgla zużyjemy podczas podróży i pozwoli wybrać połączenie o najmniejszym śladzie węglowym. Google ponadto kieruje nas bezpośrednio do przewoźnika, dzięki czemu unikamy prowizji, jak w przypadku pośredników.

Rozpoczyna się okres wakacyjny, co oznacza wytężone poszukiwane tanich sposób podróży. Na rynku jest kilka narzędzi, które umożliwiają znalezienie najtańszych połączeń lotniczych. Jednym z nich jest Google Loty, które ma kilka przewag nad innymi usługami. 

Zobacz wideo Dlaczego Polska jest skazana na energię z wiatru?

Google Loty. Jak skorzystać? Jakie korzyści?

Google Loty to narzędzie, które jest częścią usługi Podróże. Wystarczy wpisać w Google nazwę miasta, dopisać hasło "loty" i już naszym oczom (pod reklamami) ukaże się panel z połączeniami lotniczymi. Można również kliknąć zakładkę "Loty" pod polem wyszukiwania. 

Co oferują Google Loty? Firma nie pobiera prowizji za usługę, jak mają to w zwyczaju inne serwisy do rezerwacji lotów. Wybierając lot, Google pokaże nam opcje rezerwacji, w tym link bezpośrednio do przewoźnika. Niżej znajdziemy też porównanie ceny do średnich kosztów podróży, przedstawionych w formie wykresów. 

Na pewno dużą przewagą Google Loty nad innymi platformami jest błyskawiczne wyszukiwanie. Załadowanie propozycji trwa mniej niż sekundę, pojawiają się one w zasadzie od razu po kliknięciu przycisku. Sama strona działa też bardzo płynnie i już na pierwszy rzut oka widać, że konkurencję - która potrafi być nieco toporna - Google zostawia w tyle. Docenia się to zwłaszcza po kontakcie z Google Loty. Ponadto całość jest bardzo przejrzysta i wygodna w użyciu, do wykorzystania jest duża liczba filtrów, które pozwalają dostosować wyszukiwanie lotu do swoich preferencji. 

Przydatnym narzędziem jest też wykres cen. Dzięki niemu możemy podejrzeć, kiedy bilety będą najtańsze i wybrać ten dzień na zakup. Warto też skorzystać z monitora cen, który wysyła maile z powiadomieniami o zmianach cen. Olbrzymia liczba danych, jakie gromadzi Google pozwala firmie prognozować również ewentualne opóźnienia, co jest przydatne już na dalszym etapie podróży. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Ciekawą opcją jest informacja o średniej emisji dwutlenku węgla. Google porównuje ślad węglowy zostawiany przez dane połączenia, dzięki czemu można wybrać lot również pod tym względem. Klikając w ikonę informacji pojawi się opcja "wyświetl opcje z niską emisją". 

Google Loty oferuje ponadto wygodne wyszukiwanie po mapie. Można też skorzystać z opcji wyboru kilku lotnisk przy wyszukiwaniu. W związku z pandemią Google pokazuje informacje dot. ograniczeń w podróży i kieruje na stronę danego kraju, dzięki czemu można łatwo sprawdzić obostrzenia.

Wady Google Loty?

Przede wszystkim Google nie sprawdza wszystkich lotów. Dlatego mimo wszystko warto skorzystać również z innych wyszukiwarek, które ostatecznie mogą zaoferować tańsze loty. Drugim problemem jest brak obsługi klienta. Google to tylko wyszukiwarka, która kieruje nas do usługodawców. Jeśli więc macie jakiś problem, to należy kontaktować się bezpośrednio z nimi. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: