Huawei wyskoczył z nowości. Zaskakuje nowym składanym smartfonem i tabletem z ekranem e-ink

Robert Kędzierski
Nowy składany smartfon, tablet skrzyżowany z czytnikiem e-booków, nowe laptopy i kilka innych nowości. To najnowsze urządzenia, które Huawei zaprezentował w Stambule.
Zobacz wideo Nowy król średniej półki? Huawei nova 9 zaskakuje aparatem i nie tylko [TEST]

Huawei podczas konferencji w Stambule zaprezentował kilka nowych urządzeń. Znalazły się wśród nich smartfony, laptopy, tablety. Na szczególną uwagę zasługuje składany telefon oraz połączenie tabletu i czytnika książek.

Huawei Mate Xs 2: najlżejszy i najbardziej smukły składany smartfon od Huawei

Huawei Mate Xs 2 to nowy telefon składany w formie klapki. Producent deklaruje, że w jego portfolio "składaków" ten jest najsmuklejszy. Po rozłożeniu ekran Mate Xs 2 ma rozmiar małego tabletu, da się jednak korzystać z niego po złożeniu dzięki dwóm ekranom.

Smartfon wyposażony jest w aparat 50MP True-Chroma, który wykorzystuje optykę Huawei XD Optics. Nowe urządzenie oferuje również pojemną baterię o pojemności 4600 mAh, z ultraszybkim ładowaniem 66W Huawei SuperCharge.

Huawei wycenił swoje innowacje na 7999 zł. Sprzedaż w Polsce ruszy 11 lipca i na początku będzie premiowana prezentem: smartwatchem Huawei Watch GT 3 Pro.

Nowości od Huawei zaprezentowane w StambuleNowości od Huawei zaprezentowane w Stambule fot. RK

Huawei zaprezentował też dwa inne smartfony: Huawei nova Y70 i nova 90. Pierwszy posiada 6,7-calowy wyświetlacz Huawei Edgeless FullView Display i ultrawąskie ramki, a nova Y70 – 6,75-calowy wyświetlacz Huawei FullView Display. 

Dwa nowe laptopy Huawei 

Podczas premiery gigant zaprezentował też dwa nowe modele laptopów. Huawei MateBook D 16 i 16s wyposażone są w 16-calowe wyświetlacze FullView, które oferują dużo miejsca do pracy i ułatwiają zarządzanie wieloma zadaniami jednocześnie. Urządzenia napędzane są przez procesory 12. generacji Intel serii H, dwukanałową pamięć RAM i szybkie dyski SSD. 

Producent podkreśla, że dzięki cienkim ramkom użytkownicy mogą cieszyć się ekranem w rozmiarze 16 cali pomimo małej obudowy. A i ta jest ciekawa, bo w całości wykonana z metalu. 

Nowości od Huawei zaprezentowane w StambuleNowości od Huawei zaprezentowane w Stambule fot. RK

MateBook D 16 będzie dostępny w przedsprzedaży od 23 czerwca do 24 lipca 2022 r. Sprzedaż regularna rusza 25 lipca, a sugerowana cena detaliczna to 3999 zł za wersję z procesorem i5 i 8 GB pamięci RAM, 4399 zł za wersję i5/16 GB oraz 5699 zł za wersję i7/16 GB.

MateBook 16s w przedsprzedaży od 23 czerwca do 24 lipca 2022 r. z monitorem Huawei MateView GT 34 za 1 zł. Sprzedaż regularna rusza 25 lipca 2022 r., a sugerowana cena detaliczna za wersję z procesorem i7 i 16 GB pamięci RAM to 7499 zł.

Huawei MatePad Paper. Tablet skrzyżowany z czytnikiem 

Kolejne z urządzeń wyróżnia się nietypową koncepcją. Huawei w MatePad Paper połączył bowiem tablet z czytnikiem e-booków. Ekran e-ink pozwala rysować, notować, pisać za pomocą dołączonego rysika M-Pencil. 

10,3-calowy wyświetlacz Huawei FullView Display, otrzymał certyfikat TÜV Rheinland Paper Like Display jako pierwszy na świecie moduł wyświetlacza e-ink.

Nowości od Huawei zaprezentowane w StambuleNowości od Huawei zaprezentowane w Stambule fot. RK

Producent zapewnia, że dzięki minimalnemu czasowi reakcji i odgłosom szelestu użytkownik będzie miał wrażenie pisania po prawdziwym papierze. Czarno-biały ekran jest "inteligentny" i sam dostosowuje się do wyświetlanych treści. Tekst, zdjęcia, a nawet wideo, są optymalizowane. 

MatePad Paper w zestawie z rysikiem M-Pencil (2. generacji) oraz magnetycznym etui znajdzie się w przedsprzedaży od 14 czerwca do 3 lipca 2022 r. Klienci otrzymają go ze słuchawkami FreeBuds 4 za 1 zł, oraz 4-miesięcznym abonamentem Legimi. Sprzedaż regularna rusza 4 lipca, a sugerowana cena detaliczna to 2299 zł. 

Więcej o nowych technologiach przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: