Twitter pozwał Elona Muska do sądu. "Wierzy, że może zniszczyć firmę". Szef Tesli odpowiedział memem

Twitter pozwał Elona Muska za naruszenie umowy na zakup serwisu społecznościowego wartej 44 mld dolarów. Firma chce, aby sąd nakazał miliarderowi dokończenie transakcji za uzgodnioną kwotę 54,20 dol. za akcję - obecna cena na giełdzie to 34 dol.

"Elon Musk najwyraźniej wierzy, że on - w przeciwieństwie do każdej innej strony podlegającej prawu umów Delaware - może zmienić zdanie, zniszczyć firmę, zakłócić jej działalność, zniszczyć wartość dla akcjonariuszy i odejść" - napisano w pozwie.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Elon Musk wycofuje się z zakupu Twittera Musk nie wprowadzi "wolności słowa" na Twitterze. Wycofał się z kupna

Twitter zarzuca Elonowi Muskowi działanie na niekorzyść firmy

Serwis społecznościowy oskarża miliardera o wielokrotne naruszenie umowy zakupu i podkreśla, że działa to na jej niekorzyść. Twitter wskazuje między innymi na rosnący odpływ pracowników serwisu. Elona Muska oskarżono również o potajemne skupowanie udziałów spółki bez poinformowania odpowiednich organów regulacyjnych.

Członek kierownictwa Twittera Bret Taylor już zeszłym tygodniu zapowiedział, że notowana na giełdzie w Nowym Jorku firma w razie potrzeby jest gotowa pójść na drogę sądową, aby wyegzekwować umowę. 11 lipca Elon Musk odpowiedział na to… memem.

Elon Musk Twitter zwalnia pracowników. A Elon Musk szuka sposobu, aby Twittera nie kupić

Elon Musk już nie chce Twittera? Poszło o boty

Szef koncernu Tesla ogłosił w zeszłym tygodniu, że wycofuje się z umowy zakupu Twittera. Zgodnie z umową zawartą w kwietniu, za zakup portalu społecznościowego Elon Musk miał zapłacić 44 miliardy dolarów.

W piśmie do Twittera prawnicy Elona Muska napisali, że doszło do naruszenia warunków porozumienia dotyczącego sprzedaży, zawartego w kwietniu tego roku. Według nich Twitter wiele razy albo nie chciał, albo nie potrafił w wyczerpujący sposób odpowiedzieć na pytania dotyczące realnej liczby kont prowadzonych przez boty. Zdaniem prawników pełna wiedza na ten temat jest kluczowa dla biznesowej kondycji spółki. Wobec tego - napisali autorzy pisma - Elon Musk wycofuje się z zakupu Twittera.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Nas nie stać na mieszkanie, a Musk przejmuje Twittera. Zobacz jak [Next Station]
Więcej o: