Nadchodzi gorąca gamingowa jesień. Nowy God of War i Batman bez Batmana. W co jeszcze zagramy? [TOPtech]

Daniel Maikowski
Przed nami gorąca gamingowa jesień, czyli okres, który zawsze obfitował w wielkie premiery. Nie inaczej jest w tym roku. Oto sześć wyczekiwanych produkcji, w które zagramy już wkrótce.

No dobrze, prawdopodobnie zagramy w nie jesienią. Historia uczy nas bowiem, że producenci gier potrafią wycofywać się ze swoich obietnic dosłownie w ostatniej chwili.

Zobacz wideo To będzie gorąca gamingowy jesień. Nadchodzi nowy God of War i kilka innych hitów [TOPtech]

FIFA 23 (27 września 2022) | PS5, XSX, PC

W życiu pewne są tylko trzy rzeczy: śmierć, podatki i wrześniowa premiera kolejnej edycji FIFY. W tym roku będziemy mieć jednak do czynienia z sytuacją wyjątkową. Najnowsza odsłona gry jest bowiem ostatnią, która pojawi się pod znaną wszystkim nazwą.

EA Sports poinformowało niedawno o zakończeniu współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej, co oznacza, że w 2024 roku zagramy już nie w FIFĘ, ale w… "EA Sports FC".

Wróćmy to teraźniejszości. EA – jak co roku - obiecuje, że "FIFA 23"  będzie najbardziej realistyczną grą piłkarską w historii. Tym razem zagwarantować ma to implementacja technologii HYPERMOTION2. Poza tym do najnowszej odsłony FIFY wreszcie zawita długo wyczekiwany CROSSPLAY.

Dying Light 2: Bloody Ties (13 października 2022) | PS5, XSX, PC

Od premiery "Dying Light 2" minęło dobrych kilka miesięcy. Choć kontynuacja bestsellerowego zombie-slashera od polskiego Techlandu zebrała dość pozytywne recenzje, to jednak część graczy zwracała uwagę na powtarzalny i momentami nużący gameplay.

Techland nie pozostaje głuchy na te opinie. Już 13 października premierę będzie miał pierwszy fabularny dodatek do gry. "Dying Light 2: Bloody Ties" pozwoli nam wziąć udział w brutalnych walkach odbywających się na wielkiej arenie. Cel? Przeżyć. Krótki trailer zaprezentowany podczas targów Gamescom zwiastuje naprawdę przednią zabawę.

Gotham Knights (21 października 2022) | PS5, XSX, PC

"Gotham Knights" to gra akcji z elementami RPG, w której wcielamy się w jednego z przyjaciół Batmana – Nightwinga, Robina, Batgirl lub Reed Hooda. Każda z tych postaci posiada swoje unikalne umiejętności, bronie oraz drzewko rozwoju.

Naszym celem jest zapanowanie nad chaosem, który ogarnął Gotham po tragicznej śmierci Mrocznego Rycerza. Przyjdzie nam również zmierzyć się z niesławnym Trybunałem Sów.

Gra osadzona w świecie Batmana bez Batmana? Studio Warner Bros Games Montreal podjęło się  karkołomnego zadania. Miejmy nadzieję, że wyjdzie z tej próby zwycięsko.

Scorn (21 października 2022) | XSX, PC

"Scorn" to pierwszoosobowa gra akcji utrzymana w stylistyce horroru oraz sci-fi. Produkcja Ebb Software inspirowana jest twórczością szwajcarskiego malarza Hansa Rudolfa Gigera. To nazwisko mogło się wam wcześniej obić o uszy, gdyż to właśnie Giger jest twórcą postaci ksenomorfa z filmowej serii "Obcy".

"Scorn" wrzuca nas do  przerażającego świata, który możemy eksplorować w swobodny sposób. W toku rozgrywki otrzymujemy nowe umiejętności i bronie, które pomagają nam w odkrywaniu kolejnych tajemnic tego uniwersum.

Skull and Bones (8 listopada 2022) | PS5, XSX, PC

O "Skull and Bones", czyli duchowym spadkobiercy "Assassin's Creed: Black Flag", usłyszeliśmy jeszcze w 2017 r. Później wokół produkcji zapanowała cisza, a w pewnym momencie wydawało się nawet, że Ubisoft skasował projekt. Ostatecznie "Skull and Bones" jednak się ukaże i to już w listopadzie tego roku.

Gra przeniesie nas do XVIII wieku i złotej ery piractwa. Jako kapitan statku przemierzymy wody Oceanu Indyjskiego w poszukiwaniu bogactwa oraz sławy. Kluczowym elementem rozgrywki mają być spektakularne bitwy na morzu.

God of War: Ragnarok (9 listopada 2022) | PS5

Na koniec zostawiłem najbardziej wyczekiwaną grę tej jesieni, a być może i całego roku. 9 listopada zagramy w "God of War: Ragnarok", czyli kontynuację fenomenalnej produkcji z 2018 roku.

W grze po raz kolejny wcielimy się w postać spartańskiego wojownika Kratosa, który wraz ze swoim synem Atreusem będzie przemierzać – pełne niebezpieczeństw - światy znane z mitologii nordyckiej.

Kluczową rolę w fabule gry będzie ogrywać oczywiście tytułowy Ragnarok, czyli wielka bitwa pomiędzy bogami i olbrzymami, która może doprowadzić do końca świata. Oczywiście Kratos chce za wszelką cenę uniknąć tego scenariusza i zapewnić Atreusowi bezpieczeństwo.

"God of War" po raz kolejny ma zachwycić nas znakomitą oprawą audiowizualną, elektryzującą rozgrywką, a także widowiskowymi starciami. Pozostaje nam jedynie czekać i skreślać dni w kalendarzu. Na dziś to wszystko. Do zobaczenia!

Więcej o: