Cyberpunk 2077 znów bije rekordy i detronizuje Wiedźmina 3. Efekt Netfliksa. GPW znów chce gry

Cyberpunk 2077 niemal dwa lata po premierze wrócił do łask graczy. Liczba osób, które odpaliły jednocześnie grę, przebiła Wiedźmina 3. Ponad 100 tys. graczy do powrotu do Night City zachęcił nowy serial Netfliksa. Dobre wyniki są też zwiastunem renesansu branży gier na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Gdy w Cyberpunk 2077 debiutował w grudniu 2020 roku, w produkcję grało jednocześnie nawet milion osób. Szybko jednak się okazało, że to kolos na glinianych nogach. Tytuł był źle zoptymalizowany i dziesiątki błędów zniechęcały do poznawania dalszych losów mieszkańców Night City. Liczba graczy zaczęła szybko spadać. CD Projekt znalazł jednak przepis na przywracanie gier do życia. 

Zobacz wideo Najlepsze gry, które zaliczyły finansową klapę. Co poszło nie tak? [TOPtech]

Cyberpunk 2077 bije Wiedźmina 3 pod względem liczb aktywnych graczy

Serial "Wiedźmin" od Netfliksa okazał się dużym sukcesem, a produkcja znajduje się w TOP10 pod względem liczby wyświetleń w serwisie. Po premierze pierwszego sezonu serialu w grudniu 2020 roku ludzie znów rzucili się na grę. W szczytowym momencie, w Wiedźmina 3 przez Steam grało ponad 103 tys. osób, co stanowi rekord tego tytułu. 

Schemat ten powtórzył się przy okazji premiery anime "Cyberpunk: Edgerunners", które zadebiutowała na Netfliksie w połowie września. Kilka dni po emisji serialu, zaczęła rosnąć liczba graczy Cyberpunk 2077. Obecnie waha się w graniach 60-80 tys. graczy - wynika z danych SteamDB. Dziennie daje to przeszło milion osób grających w Cyberpunk 2077, chwalił się CD Projekt. W szczytowym momencie grę odpaliły jednocześnie 136 724 osoby (w liczby te nie wliczają się gracze konsolowi).

Liczba graczy w Cyberpunk 2077Liczba graczy w Cyberpunk 2077 fot. SteamDB

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Nie licząc premiery, to rekordowy wynik, który wystarczył, by pobić ten zanotowany przez Wiedźmina 3 po debiucie serialu. Cyberpunkowi 2077 oprócz anime mógł pomóc również niedawno opublikowany duży patch 1.6 oraz zapowiedź na przyszły rok dodatku Phantom Liberty, który zabierze graczy do nowej dzielnicy Night City. 

Gry wideo wracają do łask inwestorów?

Przed premierą Cyberpunk 2077 CD Projekt był przez chwilę najlepiej wycenianą spółką na GPW. Słabe oceny i problemy z grą sprawiły jednak, że akcje CD Projektu poleciały drastycznie w dół. Ich wycena spadła z 400 zł do 55 zł w najgorszym momencie. Obecnie udziały kosztują około 90 zł, czyli mniej niż na początku roku, ale od sierpnia ich wartość znów rośnie.  

Branża gier powoli wraca do łask inwestorów. Lepsze wyniki Cyberpunk 2077 to nie jedyny znak, że idzie lepsze. Po dużym spadku z pierwszej połowy roku, od kilku miesięcy wzrasta indeks WIG-GAMES5 - zauważa StrefaInwestorow.pl. Ponadto z optymizmem można patrzeć w przyszłość, bo oprócz dodatku do gry CD Projektu, swoje produkcje niebawem mogą zaprezentować inne studia m.in. 11 bit studios, Bloober Team, People Can Fly czy PlayWay. 

Więcej o: