GTA 6 w rękach hakerów. Jak doszło do największego wycieku w historii gier? [PODCAST]

Wyciek informacji na temat nowej odsłony serii GTA jest jednym z największych tego rodzaju incydentów w historii. To potężny cios dla studia Rockstar Games, dla fanów gry, ale nie tylko. Jakie będą konsekwencje tego ataku? Rozmawiamy o tym w nowym odcinku TechnoTerapii.

18 września w sieci na forum GTAForums pojawiły się nagrania prezentujące fragmenty rozgrywki z GTA VI – najbardziej wyczekiwanej gry ostatnich lat. Chodziło aż o 90 różnych klipów.

Posłuchaj podcastu

Nagrania przedstawiały kilka elementów gry w fazie rozwoju, w tym mapę świata, mechanikę strzelania i poruszania się postaci czy AI przeciwników. Przeciek potwierdził również niektóre plotki na temat GTA  VI, które już rozprzestrzeniały się w sieci.

>>> Słuchaj wszystkich odcinków podcastu TechnoTerapia

Początkowo wydawało się, że możemy mieć do czynienia z internetowym żartem, jakich wiele. Szybko ziścił się jednak czarny dla studia Rockstar scenariusz. Najpierw autentyczność nagrań potwierdził Jason Schreier z Bloomberga, jeden z najbardziej wiarygodnych dziennikarzy w branży gier.

Dzień później Rockstar przerwał milczenie:

Niedawno doświadczyliśmy włamania do sieci, w którym nieupoważniona osoba trzecia nielegalnie uzyskała dostęp do poufnych informacji z naszych systemów i pobrała je, w tym wczesne nagrania z następnego Grand Theft Auto. W tej chwili nie przewidujemy żadnych zakłóceń w naszych usługach gier na żywo ani żadnego długoterminowego wpływu na rozwój naszych bieżących projektów

- napisała firma w oświadczeniu.

Jak doszło do wycieku? Co oznacza on dla Rockstara? Czy prace nad grą zostaną opóźnione? Zapraszamy do najnowszego odcinka podcastu TechnoTerapia. W drugiej części programu rozmawiamy na temat retro-technologii, za którymi wcale nie tęsknimy.

Więcej o: