PlayStation 5 Slim już w przyszłym roku? Sony szykuje duże zmiany

Daniel Maikowski
Kolejne źródła potwierdzają doniesienia, jakoby już w 2023 roku do sklepów miała trafić odświeżona wersja konsoli PlayStation 5. Wersja Slim ma być znacznie mniejsza od podstawowej wersji urządzenia, a przy tym zużywać mniej energii.

To, że Sony pracuje już nad nową wersją PS5, jest w branży gier tajemnicą poliszynela. Do tej pory nie docierały do nas jednak żadne szczegóły związane z tym urządzeniem. Teraz rąbka tajemnicy uchylił serwis The Leak, który poinformował, że premiera PlayStation 5 Slim (wciąż nie ma pewności, że właśnie taką nazwę otrzyma nowa konsola) została zaplanowana na III kwartał 2023 roku.

Zobacz wideo Oto najpopularniejsze konsole w historii. Nintendo rządzi, ale zwyciężył ktoś inny [TOPtech]

Informacje podane przez The Leak potwierdził też Tom Henderson, czyli jeden z najbardziej zaufanych insiderów w branży, co pokazuje, że w kwestii PS5 Slim rzeczywiście coś jest na rzeczy.

PlayStation 5 Slim już w 2023 roku. Co wiemy o nowej konsoli Sony?

Jak podkreśla The Leak, zmiany związane z PlayStation 5 Slim obejmą zarówno design konsoli, jak i podzespoły. Urządzenie będzie szczuplejsze od standardowego PS5. Sony wreszcie umożliwi nam również ustawienie konsoli w pozycji poziomej bez konieczności korzystania ze specjalnej podstawki.

Jeśli chodzi o "wnętrze" konsoli, to Japończycy mają zastosować tu nowy proces produkcyjny, który przełoży się na pracę urządzenia pod niższym napięciem, a to z kolei wpłynie na niższe zużycie prądu.

Dzięki ulepszonemu systemowi chłodzenia poprawie ulegnie również kultura pracy urządzenia, choć warto zaznaczyć, że nawet standardowa wersja PS5 nie jest wcale głośną konsolą, a już szczególnie gdy porównamy ją z PlayStation 4 Pro.

PlayStation 5 Slim nie będzie pierwszą reedycją konsoli Sony. Już w sierpniu 2021 r. do sklepów trafił odświeżony wariant PlayStation 5 Digital Edition. Urządzenie był nieco lżejsze od podstawowego modelu, a montaż dołączonej do urządzenia podstawki stał się nieco łatwiejszy.

We wrześniu br. do sklepów trafił z kolei model PlayStation 5 o numerze CFI-1102A. Sony zastosowało w nim nowy SOC AMD Oberon Plus wykonany w procesie 6 nm (TSMC N6). Wariant ten jest znacznie lżejszy od standardowego PS5 (1,13 kg vs 1,58 kg). 

Więcej o: