PS5 Slim zostanie pokazane już w styczniu? Sony zaprasza na targi CES 2023

Sony oficjalnie zaprosiło na targi CES 2023. Choć firma nie zdradza, co zaprezentuje, istnieją szansę, że będzie to nowy model PlayStation 5.

Sony poinformowało na Twitterze, że pojawi się na targach CES 2023. Japończycy zaplanowali swoją konferencję na 4 stycznia. Na scenie dołączy do nich Honda. Najpewniej więc zostanie zaprezentowany samochód elektryczny stworzony we współpracy obu firm. Ale w branży gier pojawiają się spekulacje, że Sony może pokazać również nową wersję konsoli PS5. 

Zobacz wideo Oto najpopularniejsze konsole w historii. Nintendo rządzi, ale zwyciężył ktoś inny [TOPtech]

PS5 slim już w styczniu?

Takie informacje podaje Tom Harding z Insider Gaming. Już we wrześniu pisał on, że Sony przygotowuje się do prezentacji nowej wersji PlayStation 5. Zdaniem Hardinga, jeśli Sony ma pokazać kolejny wariant ich ostatniej konsoli, to targi CES 2023 idealnie się do tego nadają. Jeśli jednak Sony nie zdecyduje się zapowiedzieć zmodyfikowanego urządzenia, najpewniej gracze będą musieli poczekać do lata. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Niedawno minęły dwa lata od debiutu PS5. Sony wypuszcza wersje slim swoich konsoli mniej więcej właśnie po 2-3 latach od premiery oryginalnego wariantu urządzenia. Plotki dotyczące prezentacji nowej konsoli nie powinny więc dziwić. 

Harding donosił we wrześniu, że nowe PS5 będzie posiadało odłączony od konsoli napęd na płyty. 

Sony szykuje się już do PS6?

Microsoft stara się przejąć Activision Blizzard. Ruch ten próbuje zatrzymać jednak Sony. Przy okazji tego sporu Japończycy zdradzili, że planują stworzyć PlayStation 6 (jeśli nagle nie zostanie zmieniona nazewnictwo). Data została jednak usunięta z dokumentów dostępnych publicznie. Wiele można jednak wywnioskować z treści całego akapitu, z którego wynika, że Sony planuje premierę PS6 w 2027 i 2028 roku. 

Więcej o: