Kanye West znów zbanowany na Twitterze. Musk tłumaczy: Za swastykę, a nie moje półnagie zdjęcie

Ye, znany wcześniej jako Kanye West, znów został zbanowany na Twitterze. Elon Musk wytłumaczył, że powodem nie było zdjęcie półnagie zdjęcie Muska z jachtu. Konto Ye zawieszone za wrzucenie grafiki, na której połączono swastykę z Gwiazdą Dawida, ledwie kilka godzin po oburzającym wywiadzie, w którym artysta wychwalał Hitlera.

Po tym, jak Elon Musk przejął Twittera, konto Ye (który przed rokiem oficjalnie przyjął to imię zamiast Kanye West) zostało odblokowane. Artysta szybko jednak wrócił do punktu wyjścia. 

Robiłem, co mogłem. Mimo tego pogwałcił nasze zasady przeciwko namawianiu do przemocy. Konto będzie zawieszone

- napisał Elon Musk w wątku pod postem Ye. 

Zobacz wideo Kontrowersyjne zachowania Kanye Westa. Artysta zmaga się z chorobą dwubiegunową

Kanye West znów zawieszony na Twitterze

West opublikował na Twitterze zdjęcie, które łączyło w jedno swastykę i Gwiazdę Dawida - pisze "The Guardian". Następnie wrzucił zdjęcie półnagiego Elona Muska na jachcie z podpisem "Niech ten post będzie na zawsze zapamiętany, jako ostatni, który tu wrzuciłem". 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Musk odpisał pod swoim zdjęciem, że "to w porządku". Pod usuniętym postem z grafiką swastyki i Gwiazdy Dawida dodał "to nie". W kolejnych Twittach Musk ponownie wyjaśnia, że konto Ye zostało usunięte przez wzgląd na namawianie do nienawiści, a nie za jego niekorzystne zdjęcie. "Szczerze, uważam to zdjęcie za dobrą motywację, by schudnąć" - napisał Musk. 

Kanye West nominowany do antysemity roku

Kanye West od lat jest kontrowersyjną postacią na scenie muzycznej, a w ostatnich kilku latach również na scenie politycznej. Obecnie przyjął narrację antysemicką. Ban na Twitterze nastąpił ledwie dzień po rozmowie z Alexem Jonesem, najpopularniejszym propagatorem teorii spiskowych w USA. Jones przekonywał m.in., że strzelanina w szkole Sandy Hook, w której zginęło 26 osób, w tym 20 dzieci w wieku 6 i 7 lat, była inscenizacją. W ostatnich miesiącach sąd zdecydował, że pseudodziennikarz ma wypłacić prawie miliard dolarów odszkodowania rodzinom ofiar.

Ye w rozmowie z Jonesem mówił, że "widzi w Hitlerze dobre rzeczy... Każda istota ludzka może wnieść coś wartościowego, w szczególności Hitler". Te słowa to było za dużo nawet dla Jonesa, któremu trzeba oddać, że próbował kontrować Westa, mówiąc, że Naziści byli bandytami. Ye odparł na to... że "kocha żydów, ale kocha też Nazistów". 

Częste wypowiedzi Ye skierowane przeciwko żydom nie ominęły ich społeczności. West może zdobyć niechlubny tytuł "antysemity roku". Został nominowany do finałowej trójki razem z Mohamedem Hadidem oraz Jonem Mindaeo II. Zwycięzcę poznamy 11 grudnia. 

Więcej o: