Next-genowy Wiedźmin 3 już jest. Gracze mogą pobrać bezpłatną aktualizację

Aktualizacja next-gen dla Wiedźmina 3 została oficjalnie udostępniona. Bezpłatnie mogą ją pobrać wszystkie osoby, które posiadają grę w wersji na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

W skład aktualizacji dla nowej generacji wchodzi szereg usprawnień, w tym szybsze czasy ładowania, funkcje ray tracingu na PC, tryby ray tracingu i wydajności na PlayStation 5 i Xbox Series X, tryby jakości i wydajności na Xbox Series S, wsparcie technologii DLSS na PC i AMD FidelityFX Super Resolution na wszystkich platformach.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Gra została także wzbogacona o szereg różnorodnych funkcjonalności i usprawnień rozgrywki, nowe ustawienia kamery, cross-progresję, zawartość dodatkową w postaci zestawu przedmiotów i nowego zadania inspirowanych serialem Wiedźmin od Netfliksa, tryb foto, zintegrowany zestaw modów stworzonych przez społeczność moderską i nie tylko.

Wiedźmin 3 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Co nowego?

Posiadacze PlayStation 5 i Xboksa Series X mogą liczyć przede wszystkim na znacznie lepszą oprawę graficzną. Pojawią się dwa tryby - pierwszy będzie celował w poprawę wydajności (60 klatek na sekundę), a drugi w jakość grafiki (obsługa ray-tracingu).

Poprawie uległy niemal wszystkie tekstury w grze, które są teraz dostepne w jakości 4K. W tym celu twórcy zintegrowali ją z fanowskim modem HD Reworked Project. 

Gra w wersji na PlayStation 5 zaoferuje wsparcie dla unikalnych funkcji kontrolera DualSense, takich jak wibracje haptyczne czy adaptacyjne triggery. To ustawienie będzie można oczywiście wyłączyć.

Wiedźmin 3 na PC. Co nowego?

Z większości wymienionych wyżej udogodnień skorzystają również osoby grające w Wiedźmina na PC. W ich wypadku dodatkowo pojawi się również tryb Ultra+, który jeszcze bardziej wyśrubuje ustawienia graficzne gry (gęstsza trawa, więcej detali itd.) Oczywiście użytkownicy PC-tów także będą mogli skorzystac z technologii ray-traycingu.

>>> Next-genowy Geralt daje radę! Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna [RECENZJA]

Wiedźmin 3: Dziki Gon w wydaniu na PlayStation 4 i Xbox One także otrzymał nową aktualizację, która wprowadza do gry część usprawnień dostępnych w całości na sprzęcie nowej generacji, w tym nową zawartość inspirowaną serialem Wiedźmin od Netfliksa. Aktualizacja będzie w przyszłości dostępna również na konsoli Nintendo Switch.

Osoby, która wcześniej kupiły Wiedźmina 3 w wersji na dowolną platformę, next-genową aktualizację otrzymają za darmo. Pozostałe osoby mogą nabyć nową edycję gry - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Kompletna, która obejmuje również wszystkie DLC (Serce z kamienia oraz Krew i wino).

Więcej o: