TikTok dostał bana. Izba Reprezentantów USA ma zakaz używania chińskiej aplikacji

Izba Reprezentantów USA uznała chińską aplikację TikTok za "wysoce ryzykowną w związku z dużą liczbą problemów bezpieczeństwa". Dlatego zakazano jej używania na urządzeniach zarządzanych przez niższą izbę Kongresu.

TikTok ma zostać usunięty ze wszystkich urządzeń zarządzanych przez amerykańską Izbę Reprezentantów - podaje Agencja Reutera. Ta popularna chińska aplikacja została we wtorek uznana za "wysoce ryzykowną" pod względem bezpieczeństwa. Pracownicy będą mieli zakaz pobierania i instalowania aplikacji.

USA zakazują używania aplikacji TikTok

W zeszłym tygodniu przyjęto kompleksową ustawę budżetową, w której zawarto klauzulę o wprowadzeniu ogólnokrajowego zakazu używania TikToka przez pracowników i przedstawicieli służb publicznych. Ustawa wejdzie w życie po jej podpisaniu przez prezydenta Joe Bidena.

Więcej informacji z USA przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dotychczas 19 z 50 stanów USA przynajmniej częściowo zablokowały dostęp do TikToka na rządowych komputerach. Niektórzy członkowie Kongresu uważają jednak, że aplikacja powinna zostać zakazana w całym kraju.

TikTok wydał wcześniej oświadczenie, w którym wyraził swoje rozczarowanie, że "tak wiele stanów ulega politycznej modzie, by prowadzić politykę opartą na bezpodstawnych kłamstwach".

TikTok zmienił politykę prywatności

2 grudnia TikTok wprowadził nową politykę prywatności. Użytkownicy, którzy chcą nadal korzystać z aplikacji, muszą udzielić zgody na zdalny dostęp do ich danych osobowych przez pracowników serwisu na całym świecie, w tym także w Chinach. Stany Zjednoczone w obawie o bezpieczeństwo rozważają odcięcie dostępu do TikToka w całym kraju.

Między amerykańskimi urzędnikami a TikTokiem od miesięcy prowadzone są rozmowy dotyczące paktu bezpieczeństwa narodowego. W Stanach Zjednoczonych z chińskiej aplikacji korzysta ponad 100 milionów użytkowników.

Zobacz wideo Wiedźmin ma już 15 lat. Jak udało się sprawić, by kolejne pokolenia ciągle żyły tą grą?
Więcej o: