Netflix zablokował ci konto? To może być oszustwo. Polacy dostają fałszywe SMS-y

Oszuści wysyłają na telefony Polaków SMS-y z informacją o zablokowaniu subskrypcji na Netfliksie. W wiadomość ukryty jest link do spreparowanej strony, a celem jest wyłudzenie danych i w konsekwencji pieniędzy z karty płatniczej.
Zobacz wideo Dlaczego doszło do tragedii z serialu "Wielka Woda"? Regulacja rzek nam szkodzi

Od początku 2023 roku Netflix ma rozpocząć walkę z użytkownikami, którzy - często wbrew zapisom regulaminu - współdzielą swoje konta z daleką rodziną, znajomymi czy nawet obcymi osobami poznanymi w internecie. Zamieszanie z tym związane próbują oczywiście wykorzystać cyberprzestępcy.

Dostałeś SMS-a od Netfliksa. To może być oszustwo

Od kilku dni obserwowane są SMS-owe ataki oszustwo, których celem jest kradzież pieniędzy od polskich użytkowników amerykańskiej platformy VOD. Jak zaznacza portal Niebezpiecznik.pl, próby podszywania się pod Netfliksa są podejmowane regularnie, ale w ciągu ostatnich dni zdecydowanie przybrały na sile.

Na telefony Polaków najczęściej trafiają wiadomości o problemie z płatnością lub blokadzie konta na Netfliksie. Na końcu SMS-a znajduje się link do strony oszustów, którego nie należy otwierać. Warto zwrócić uwagę, że jego treść jest tylko na pozór podobna do adresu strony Netfliksa, a wiadomości nie zawierają polskich znaków. Treść przykładowego SMS-a znajdziecie poniżej:

Twoja subskrypcja jest tymczasowo zawieszona, prosze potwierdzic swoje dane, aby ja reaktywowac.

Przykład fałszywego SMS-a oszustówPrzykład fałszywego SMS-a oszustów fot. mat. własne

Celem oszustów jest oczywiście nakłonienie do wejścia na specjalnie spreparowaną stronę internetową, która udaje popularną platformę VOD. W pierwszej kolejności oszuści proszą o podanie loginu i hasła do konta na Netfliksie. W kolejnym kroku ofiara proszona jest o potwierdzenie swoich danych osobowych "do faktury", a na koniec ma wpisać dane karty płatniczej.

Mając takie informacje, oszuści mogą nie tylko przejąć konto na platformie, ale i wyczyścić środki z karty płatniczej. Po otrzymaniu podobnego SMS-a najlepiej na niego nie reagować, a przede wszystkim nie można klikać w link i podawać żadnych danych.

Więcej o oszustwach SMS regularnie piszemy na Gazeta.pl

Więcej o: