Polak został prezesem Toyoty w Norwegii. Takiego widoku z okna pozazdrościć może cała Europa

Polak, Piotr Pawlak został prezesem norweskiego oddziału Toyoty, ale internautów zainteresowało coś innego. Furorę zrobił widok, jaki z gabinetu prezesa rozpościera się na zatokę w Drammen.
Zobacz wideo Dlaczego doszło do tragedii z serialu "Wielka Woda"? Regulacja rzek nam szkodzi

Norweski oddział Toyoty ogłosił nazwisko nowego prezesa jeszcze w grudniu. To Polak, Piotr Pawlak, który do tej pory pełnił funkcję prezesa w polskim oddziale Forda, a wcześniej pracował m.in. w Nissanie. Na nowym stanowisku zastąpił Dimitrisa Tripospitisa, który został szefem Lexus Europe.

Polak prezesem Toyoty w Norwegii

2 stycznia Polak oficjalnie objął nowe stanowisko w Norwegii i opublikował na Twitterze zdjęcie z nowego biura. Fotografia zyskała ogromną popularność (ponad 138 tys. wyświetleń na Twitterze), ale internauci nie tylko gratulowali nowej pracy, ale i zwrócili uwagę na widok z okna w norweskim biurze.

Piotr Pawlak we wtorek sam przyznał, że widok ten robi furorę w sieci i wrzucił filmik pokazujący ośnieżoną okolicę widoczną z okna. Na firmie zobaczyć możemy fiord Drammensfjord, który bardzo głęboko wcina się w norweski ląd. Biuro Toyoty w tym kraju leży nad samym brzegiem zatoki, na obrzeżach miasta Drammen.

Jak powiedział nowy prezes norweskiego oddziału Toyoty, "to chyba najlepszy widok z biura Toyoty w całej Europie".

Co ciekawe, prezesem Toyota Central Europe (regionu obejmującego m.in. Polskę) od 2016 roku jest Jacek Pawlak. Zbieżność nazwisk nie jest tu przypadkowa. Jacek Pawlak jest bowiem ojcem Piotra. Obaj panowie po latach pracy dla konkurujących ze sobą producentów będą teraz stać na czele oddziałów jednej marki.

Więcej ciekawostek znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Więcej o: