Wyciekły ceny Samsunga Galaxy S23. Jest zaskoczenie, bo mają nie wzrosnąć

Do sieci wyciekły właśnie informacje na temat prawdopodobnych cen nadchodzących flagowców Samsunga. Jest zaskoczenie. Galaxy S23, S23+ i S23 Ultra mają podobno kosztować tyle samo, co ich poprzednicy. Ale wiele może zmienić premiera iPhone'a 15.

Według przecieków Samsung miał zaprezentować nową serię flagowych smartfonów Galaxy S23 jeszcze w pierwszym lub drugim tygodniu 2023 roku. Tak się jednak nie stanie, a jedną z przyczyn opóźnienia - jak mówi się nieoficjalnie - była wciąż nierozstrzygnięta kwestia cen urządzeń.

Znamy nieoficjalne ceny smartfonów Galaxy S23

Obecnie wiadomo już, że nowe smartfony Samsunga powinny zostać pokazane światu już w pierwszych dniach lutego. Najwyraźniej jednak koreański producent ustalił już ceny swoich flagowców, bo właśnie... wyciekły one do sieci.

Zgodnie z informacjami podanymi przez koreańskie źródło Maekyung, ceny Samsung zdecydował się na pozostawienie cen na identycznym poziomie, jak w przypadku serii Galaxy S22. To spore zaskoczenie, bo eksperci spodziewali się wzrostu (i to dość znacznego) cen względem zeszłego roku.

Koreańczycy podobno mają utrzymać cenę na dawnym poziomie, nawet jeśli będzie oznaczało to dalszy spadek zysku operacyjnego firmy. Tu jest jednak haczyk. Możliwe, że ceny pójdą w górę, ale dopiero po premierze iPhone'a 15, który powinien zostać wyceniony jeszcze mniej atrakcyjnie od zeszłorocznego iPhone'a 14.

Samsung Galaxy S22 na polskim rynku kosztował w momencie premiery 3 999 zł, a jego większa odsłona była o 1000 zł droższa. Najwięcej trzeba było oczywiście zapłacić za najbardziej topową odmianę Galaxy S22 Ultra z rysikiem, która kosztowała 5899 zł.

Co wiadomo na temat Samsunga Galaxy S23?

Nowe smartfony z serii Galaxy S23 ma dostać ekrany Dynamic AMOLED o przekątnych 6,1 (S23), 6,6 (S23+) lub 6,8 cala (S23 Ultra) i rozdzielczości 1440x3088 pix. Sercem telefonów będzie dodatkowo podkręcony układ Snapdragon 8 Gen 2, który będzie najpotężniejszym procesorem dla urządzeń z Androidem w 2023 roku. Do tego dostaniemy 8 lub 12 GB pamięci RAM i przynajmniej 256 GB przestrzeni na dane (podobno Samsung zupełnie zrezygnuje z wersji 128 GB).

Wiadomo też, że Galaxy S23 Ultra ma dostać cztery aparaty o rozdzielczościach 108, 12, 12 oraz 2 Mpix. Wbrew wcześniejszym plotkom, Samsung nie zdecyduje się na implementację matrycy o rozdzielczości 200 Mpix.

Więcej o nowych technologiach piszemy na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: