Canal+ z podwyżką za subskrypcję. Kolejną w ciągu kilku miesięcy. Inflacja uderza również w rynek VOD

Canal+ poinformował, że podwyższa cenę pakietu sportowego. Podstawowe opcje zostają bez zmian po podwyżce z drugiej połowy 2022 r. Platforma wprowadziła też nowe opcje do oferty i pakiety promocyjne dla nowych abonentów.

- Aktualizacja cennika to efekt rosnących lokalnie i globalnie kosztów zakupu i produkcji treści. Duży wpływ na zmianę cennika mają również rosnące koszty spowodowane inflacją - powiedział Wirtualnym Mediom rzecznik Canal+, Piotr Kaniowski. 

Zobacz wideo "Minuta ciszy" - wywiad z twórcami nowego serialu Canal+

Canal+ podwyższa cenę pakietu sportowego

Najważniejsza styczniowa zmiana, to wzrost abonamentu na pakiet sportowy o 10 zł. Obecnie więc za paczkę Entry+ SPORT zapłacimy 70 zł/msc. Canal+ Online w pakiecie ze sportem to koszt 49 zł/msc. 

- Wyższą cenę zapłacą nowi abonenci, którzy zawierają nowe umowy. Klienci, którzy mają umowę, nie muszą się przejmować podwyżkami aż do czasu jej zakończenia - mówi rzecznik Canal+.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Bez zmian pozostają ceny pakietów podstawowych. Ich podwyżka byłaby sporym zaskoczeniem, ponieważ Canal+ już we wrześniu 2022 roku podniósł ceny telewizji satelitarnej o 5-10 zł i wprowadził nowy cennik dla Canal+ Online. 

Nowością są też paczki Canal+ z HBO Max i Playerem w cenie 75 zł z pakietem Entry+, 95 zł miesięcznie z Relax+ (pierwszy miesiąc za 75 zł) i 125 zł miesięcznie z Extra+ (pierwszy miesiąc za 75 zł). Ponadto nowi użytkownicy otrzymają za darmo pakiet Cinemax - na 3 miesiące przy Relax+, na pół roku z Optimum+ i na rok w pakiecie Extra+. 

Kolejne platformy VOD podnoszą ceny

W sierpniu ub. roku podwyżki ogłosił Player. Z kolei Polsat Box przywrócił opłatę za dzierżawę dekodera w przypadku droższych pakietów. Vectra z kolei zaczęła do umów wpisywać klauzulę, która pozwoli podnosić opłaty stosownie do inflacji. Viaplay zapowiada podwyżkę ceny abonamentu z 34 do 55 zł od marca 2023.

Więcej o: