Musk chwalił się popularnością na Twitterze przed inwestorami Tesli. Zmienił też nazwę na Pan Tweet

Elon Musk podczas spotkania z inwestorami Tesli stwierdził, że jest "dość popularny", dzięki czemu zadba o wizerunek firmy. Zmienił też swoją nazwę na Twitterze na Mr. Tweet i nie może wrócić do poprzedniej.
Zobacz wideo Nas nie stać na mieszkanie, a Musk przejmuje Twittera. Zobacz jak [Next Station]

Elon Musk w ostatnim czasie stara się skupić na sobie jak najwięcej uwagi. Kilka dni temu miliarder zapowiedział zmiany nadchodzące w Twitterze, co oczywiście zrobił w swoim stylu. Teraz ogłosił się z kolei gwiazdą Twittera i utknął z niewłaściwą nazwą konta.

Elon Musk twierdzi, że jest "dość popularny", co pomoże Tesli

Na spotkaniu z inwestorami Tesli, jeden z akcjonariuszy zapytał Elona Muska, jaki ma plan na naprawienie szkód wizerunkowych, których doznała w ostatnim czasie marka. Zdaniem niektórych są one powodowane działaniami Muska, w tym blokowaniem dziennikarzy na Twitterze i odblokowywaniem skrajnie prawicowych kont, które łamały regulamin.

Szef Tesli nie odpowiedział wprost, w jaki sposób chce odbudować wizerunek producenta samochodów elektrycznych, którym kieruje. Stwierdził natomiast, że jest "dość popularny", a jego profil na Twitterze może być najpopularniejszym kontem na świecie.

Pozwól mi sprawdzić swoje konto na Twitterze. Mam 127 mln obserwujących i ta liczba wciąż szybko rośnie. To sugeruje, że jestem dość popularny. Może nie wśród niektórych ludzi, ale dla ogromnej większości liczba moich obserwujących mówi sama za siebie. Jestem najczęściej odwiedzanym kontem w mediach społecznościowych, może na świecie, a na pewno na Twitterze

- stwierdził Musk, cytowany przez portal Mashable.

Faktycznie liczba obserwujących konto Elona Muska rośnie bardzo dynamicznie, szczególnie od czasu, gdy w listopadzie 2022 roku kupił on Twittera i został szefem platformy. Na liście kont z największą liczbą obserwujących zajmuje on obecnie drugie miejsce za Barackiem Obamą, który ma 133,5 mln obserwujących. Nie wiadomo jednak, jak konkretnie Musk miałby wykorzystać taką popularność, by zadowolić inwestorów Tesli.

Elon Musk został "Panem Tweetem" i ma problem ze zmianą nazwy

W podobnym czasie Musk zmienił też nazwę swojego konta na Twitterze. Teraz zamiast Elon Musk, nazywa się na swoim portalu "Mr. Tweet" (Pan Tweet), czym oczywiście pochwalił się w jednym z tweetów.

To nawiązanie do zabawnej pomyłki prawnika, który podczas przesłuchania Muska w kalifornijskim sądzie (w sprawie tweeta z 2018 roku, w którym twierdził, że wykupi Teslę z giełdy, a tego nie zrobił) nazwał go Panem Tweetem. Miliarderowi nowy pseudonim najwyraźniej bardzo się spodobał.

Problem w tym, że teraz będzie musiał używać tej nazwy przez dłuższy czas. Musk twierdzi bowiem, że Twitter zablokował mu możliwość ponownej zmiany nazwy. To efekt polityki, którą Musk sam wprowadzał, a która ma uniemożliwić podszywanie się pod znane osoby lub firmy.

Więcej ciekawostek na temat Twittera znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: