Rockstar podobno opóźni premierę GTA 6. Wyczekiwana gra nie pojawi się w przyszłym roku

Rockstar podobno zdecydował się przesunąć premierę wyczekiwanej gry GTA 6 o około rok - tak wynika z informacji Toma Hendersona, dziennikarza dobrze zaznajomionego z sytuacją. Wcześniej, bo w drugiej połowie br. pojawi się pierwszy trailer gry.
Zobacz wideo Nie tylko GTA VI. Oto największe wycieki gier w historii [TOPtech]

Być może trudno w to uwierzyć, ale ostatnia gra (pomijając The Trilogy - The Definitive Edition) z serii GTA (Grand Theft Auto) ma już niemal dekadę. Genialne GTA V zostało przez Rockstar wydane we wrześniu 2013 roku i okazało się wielkim sukcesem na całym świecie. Tym bardziej gracze od lat czekają na kolejną odsłonę przygód rozgrywanych w wirtualnym otwartym świecie.

GTA 6 opóźnione. Premiera może dopiero za dwa lata

Niestety wciąż nie jest pewne, kiedy wreszcie GTA 6 trafi na komputery i konsole. Przez lata Rockstar nawet nie przyznawało się, że pracuje nad grą. Dopiero potężny wyciek danych na temat gry w 2022 roku sprawił, że studio oficjalnie potwierdziło, że prace nad kolejną odsłoną serii GTA (nazwy gry jednak nie podano) faktycznie trwają.

Teraz niestety okazuje się, że na premierę gry jeszcze trochę poczekamy. Tom Henderson, znany dziennikarz branżowy i założyciel serwisu Insider Gaming twierdzi, że prace zostaną przez Rockstar przeciągnięte i premiera tytułu nastąpi dopiero w 2025 roku, czyli najwcześniej za dwa lata. 

Do tej pory w kilku wyciekach sugerowano, że gra powinna zostać wydana jeszcze w 2024 roku. Niecierpliwie czekamy też na oficjalny trailer gry, który - jak plotkowano w sieci - już istnieje, ale wciąż nie został upubliczniony. Zdaniem Hendersona zwiastun ujrzy światło dzienne na przełomie października i listopada 2023 roku.

Dziennikarz twierdzi, że opóźnienie premiery GTA 6 pozwoli Rockstar dopracować każdy szczegół, aby produkcja okazała się kolejnym ogromnym sukcesem. Szczególnie że zeszłoroczny wyciek danych podobno bardzo mocno dał się Rockstar we znaki i przysporzył mnóstwo dodatkowej pracy.

To dość wiarygodne tłumaczenie, zważywszy również na falę krytyki, która spadła na studio po premierze niezbyt dopracowanego Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition w listopadzie 2021 roku. Rockstar, zamiast skupić się na kolejnej produkcji, musiało zająć się dopracowaniem usianej błędami gry. Wersja mobilna (na Androida i iOS) odświeżonej trylogii - choć miała pojawić się niedługo po premierze gry na konsole - nie została wydana do dziś.

Więcej o grach przeczytasz na Gazeta.pl

Więcej o: