Nie tylko IMGW. Zegarek Huawei ostrzega przed nagłą zmianą ciśnienia. W ciekawy sposób

Zdjęcie, które otrzymaliśmy może trochę zaskakiwać. Nie wiemy dokładnie, w jaki sposób schronić się przed nagłą zmianą ciśnienia, ale taką właśnie radę ma dla swoich użytkowników jeden z zegarków Huawei.
Zobacz wideo Najlepszy biznesowy laptop z Windowsem? Testujemy Huawei Matebook X Pro (2022)

Nie tylko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wysyła do nas ostrzeżenia przy nagłym załamaniu pogody lub przez ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi. Od dawna robią to też smartfony, a coraz częściej również zegarki.

Zegarek Huawei ostrzega przed zmianą ciśnienia. "Schroń się"

Obecność takich funkcji oczywiście bardzo przydaje się, gdy faktycznie mamy do czynienia z nagłą zmianą pogody. Niektóre inteligentne zegarki sczytują jednak ostrzeżenia z sieci, a inne bazują na własnych czujnikach, m.in. barometrze. Czasem jednak treść tych komunikatów wywołuje zdziwienie.

Tak stało się i w opisywanym przypadku. Na zdjęciu, które dostaliśmy od naszej Czytelniczki, widzimy jeden z zegarków Huawei (Watch GT 2e), który wykrył nagłą zmianę pogody. Tyle tylko, że informuje o tym w dość zabawny sposób.

Ostrzeżenie pogodowe. Wykryto nagłą zmianę ciśnienia atmosferycznego. Schroń się!

Zegarek nie informuje, w jaki konkretnie sposób można schronić się przed nagłą zmianą ciśnienia atmosferycznego. Trudno powiedzieć też, jaką formę ucieczki przed tym zjawiskiem miał na myśli producent zegarka. Oczywiście należy pamiętać, że barometry wbudowane w niektóre zegarki nie zawsze pokazują poprawne wartości, dlatego podobne komunikaty powinniśmy raczej traktować z pewną dozą ostrożności.

Warto wspomnieć też, że wysokość nad poziomem morza, którą podaje część zegarków, też jest jedynie szacunkowa i wyliczana jest najczęściej właśnie na podstawie zmian ciśnienia atmosferycznego, co może być mylące.

Więcej technologicznych ciekawostek znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: