Donald Trump został aresztowany? Nie, te "zdjęcia" stworzyła sztuczna inteligencja

Do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające byłego prezydenta USA, Donalda Trumpa, aresztowanego przez policję. Tyle tylko, że Trump wcale nie został zatrzymany, a obrazy - choć przekonujące - nie są prawdziwymi fotografiami. To wytwór "wyobraźni" sztucznej inteligencji.

W mediach huczy na temat możliwego zatrzymania Donalda Trumpa, który sam twierdzi, że zostanie aresztowany jeszcze we wtorek. Były prezydent USA w rzeczywistości nie trafił (póki co) do aresztu, ale internauci zdążyli już zapytać sztuczną inteligencję, jak wyglądałaby taka operacja.

Zobacz wideo Donald Trump będzie chciał wrócić do wyścigu o Biały Dom? Kohut: Jest to realne

Fałszywe zdjęcia z "aresztowania" Donalda Trumpa podbijają internet. Wykreowała je AI

Po sieci krążą dziesiątki zdjęć przedstawiających Donalda Trumpa w towarzystwie funkcjonariuszy. Obrazy są fałszywe lub - inaczej mówiąc - nie przedstawiają faktycznych wydarzeń i zostały wygenerowane przez AI. Okazuje się, że sztuczna inteligencja jest w stanie odwzorować wygląd byłego prezydenta USA i ma bujne "wyobrażenia" na temat tego, jak mogłoby wyglądać jego aresztowanie.

Sprawne oko łatwo dostrzeże, że nie mamy do czynienia z prawdziwymi zdjęciami, ale sztucznie wygenerowanym obrazem przypominającym nieco dzieło artysty. Trzeba przyznać jednak, że niejeden internauta na widok takich "zdjęć" w pierwszej chwili mógłby dać się nabrać. Propozycji na temat tego, jak wyglądałby przebieg wydarzeń, jest więc sporo. Próbkę możliwości AI możecie zobaczyć poniżej:

Sztuczna inteligencja umie odwzorować nie tylko potencjalny wygląd aresztowania Donalda Trumpa, ale też jego późniejsze losy - już po przewiezieniu do aresztu, a nawet coś, co wygląda na próbę ucieczki:

AI tworzy zdjęcia z wydarzeń, które nigdy nie miały miejsca 

Internautom zabawa w generowanie obrazów z nieistniejących wydarzeń spodobała się na tyle, że stale przybywa coraz to bardziej "kreatywnych" obrazków od AI.

W sieci pojawiły się też już wygenerowane przez AI obrazy przedstawiające Władimira Putina zeznającego przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze.

Powyższe obrazki pokazują, że sztuczna inteligencja w niektórych przypadkach naprawdę nieźle radzi sobie z generowaniem "zdjęć" z nieistniejących wydarzeń. A to rodzi niestety potencjalny problem z falami realistycznie wyglądających fake newsów, które mogą zalewać sieć.

Areszt Śledczy MTK Do tego aresztu trafi Putin, jeśli zostanie schwytany. Mamy zdjęcia

Więcej na temat sytuacji Donalda Trumpa dowiesz się z Gazeta.pl

Więcej o: