To koniec z Xbox Game Pass za półdarmo. Z tej promocji już nie skorzystasz. Microsoft zmienia plany

Microsoft nie będzie już oferował dostępu do usługi Xbox Games Pass w promocyjnej cenie wynoszącej 4 zł miesięcznie. Firma wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Xbox Game Pass to abonamentowa usługa dla użytkowników konsol Xbox i komputerów z systemem Windows, w ramach której otrzymują dostęp do biblioteki ponad 100 gier Game Pass bywa określany mianem "Netfliksa świata gier" - i nie jest to porównanie bezzasadne, gdyż obydwie platformy funkcjonują w podobny sposób.

Zobacz wideo Xbox Series X po czterech miesiącach. Czy Microsoft dał radę?

Dotychczas Game Pass wyróżniał nie tylko znakomitym portfolio gier (produkcje od studiów Microsoftu trafiają na platformę już w dniu swojej premiery), ale również bardzo atrakcyjnymi promocjami. Nowi użytkownicy otrzymywali miesięczny (a czasami nawet trzymiesięczny) dostęp Game Passa za zaledwie 1 dolara, a w przypadku Polski - za 4 złote.

Game Pass w promocyjnej cenie 4 zł był również często oferowany powracającym użytkownikom, czyli osobom, które w przeszłości z usługi korzystały, ale potem zdecydowały się na rezygnację. 

Koniec z Xbox Games Pass za 4 zł. Microsoft zmienia zasady

Niestety wszystko wskazuje na to, że to już koniec XGP za "półdarmo". Promocyjna cena zniknęła z oficjalnej strony usługi. Obecnie do wyboru mamy trzy plany abonamentowe:

  • Ultimate - 54,99 zł miesięcznie
  • PC - 39,99 zł miesięcznie
  • Konsola - 40 zł miesięcznie

Xbox Game PassXbox Game Pass Microsoft

Część użytkowników liczyła na to, że tajemnicze zniknięcie "promocji za 4 zł" to jedynie błąd, który wkrótce zostanie naprawiony. Niestety nie jest to błąd, ale świadoma decyzja Microsoftu. Firma z Redmond wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie:

Zrezygnowaliśmy z poprzedniej oferty wprowadzającej do Xbox Game Pass Ultimate i PC Game Pass. Oceniamy różne promocje marketingowe dla nowych członków w przyszłości

poinformowała Kari Perez, szefowa działu komunikacji Xbox w oświadczeniu dla serwisu The Verge.

Słowa Kari Perez dają nadzieję na to, że Microsoft przygotuje jakąś inna promocyjną ofertę dla nowych i powracających użytkowników Game Passa. Trudno jednak wyobrazić sobie, że będzie ona tak atrakcyjna, jak ta dotychczasowa. 

Więcej o: