Zupełnie odświeżone i z funkcją Look Around w Polsce. Mapy Apple wreszcie doganiają Google Maps

Apple udostępniło w Polsce nową odświeżoną wersję swojej aplikacji Mapy. Usługa zyskała nad Wisłą m.in. nowy, trójwymiarowy wygląd, charakterystyczne ikony znanych budynków oraz funkcję Look Around. Są także ułatwienia dla kierowców.

Nowe Mapy Apple od piątku są już oficjalnie dostępne dla większości użytkowników z Polski i kilku innych krajów Europy (Austrii, Chorwacji, Czech, Węgier i Słowenii). U pozostałych powinny zapewne pojawić się zapewne w najbliższych godzinach. Apple chwali się, że aplikacja została zupełnie odświeżona i oferuje teraz zdecydowanie lepszą, dokładniejszą i łatwiejszą w obsłudze nawigację.

Zobacz wideo iPhone 14 Pro Max już w naszych rękach! Pierwsze wrażenia po 24 godzinach ze smartfonem Apple [TOPtech]

Apple Maps w nowej odsłonie w Polsce. Jest funkcja Look Around

Apple chwali się, że nowe Mapy to przede wszystkim odświeżony wygląd, który zawiera zdecydowanie więcej szczegółów miast. Pojawiło się przede wszystkim dokładniejsze odwzorowanie dróg i budynków, parków, lotnisk czy centrów handlowych. Ma to ułatwić szybkie rozpoznawanie na mapie poszukiwanych przez użytkownika miejsc. Aplikacja zyskała również trójwymiarowy widok polskich miast. Apple zadbało też o dodanie charakterystycznych figurek 3D przedstawiających najbardziej znane i cenione obiekty miast, takie jak diabelski młyn Wiener Riesenrad w Wiedniu czy Zamek Królewski w Budapeszcie.

Zmieniono też komunikaty głosowe pojawiające się podczas jazdy z włączoną nawigacją tak, aby były bardziej zrozumiałe. Teraz zamiast "za 100 metrów skręć w lewo" usłyszymy "skręć w lewo na najbliższym skrzyżowaniu". Apka ma też lepiej dać do zrozumienia kierowcy, którym pasem powinien kontynuować jazdę i powiadomi o kontroli prędkości. Co więcej, właściciele pojazdów elektrycznych mogą zaplanować trasę z uwzględnieniem przystanków na ładowania, a pasażerowie komunikacji miejskiej dostaną powiadomienie, gdy dotrą do przystanku, na którym powinni wysiąść.

Nowe Mapy AppleNowe Mapy Apple fot. Apple

Polscy użytkownicy Map Apple otrzymują też oficjalnie funkcję Look Around, czyli odpowiednika Street View w Mapach Google. Wyposażone w kamery samochody producenta iPhone'ów były w ostatnich miesiącach widziane na ulicach polskich miast, a teraz funkcja już formalnie trafia do Map. Zdjęcia z poziomu ulic Krakowa czy Warszawy będą mogli oglądać w Mapach użytkownicy z całego świata. Apple dodaje też wskazówki dotyczące trasy pokazywane w rozszerzonej rzeczywistości (tj. nałożone na widok na żywo z kamery telefonu), ale jak na razie funkcja ma być dostępna wyłącznie w Wiedniu.

Więcej o: