35-latek stracił prawie 6 tys. złotych po jednym kliknięciu. "Sądził, że loguje się do banku"

35-latek został oszukany podczas sprzedaży akcesoriów samochodowych. Mężczyzna otrzymał od osoby zainteresowanej zakupem wiadomość SMS z linkiem. Miał w ten sposób odebrać płatność, a stracił prawie sześć tys. złotych. Policja przestrzega przed wiadomościami z fałszywymi linkami.

Mieszkaniec powiatu tomaszowskiego padł ofiarą oszustwa internetowego, gdy chciał sprzedać akcesoria samochodowe na jednym z portali sprzedażowych. 3 kwietnia mężczyzna zgłosił oszustwo policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim (woj. lubelskie).

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Bartłomiej Derski gościem Zielonego Poranka (07.04)

Tomaszów Lubelski. 35-latek stracił prawie sześć tys. złotych, gdy kliknął fałszywy link

Z relacji mężczyzny wynika, że oszust podał się za osobę zainteresowaną zakupem wystawionych przez niego przedmiotów. Następnie 35-latek otrzymał wiadomość SMS z linkiem, który miał mu umożliwić odbiór płatności. W ten sposób zalogował się na spreparowaną stronę bankowości mobilnej.

"35-latek po kliknięciu linka został przekierowany na swoją aukcję, a następnie na fałszywą stronę bankowości internetowej. Mężczyzna podał tam swoje dane do autoryzacji, sądząc, że loguje się do swojej bankowości elektronicznej" - przekazała młodsza aspirant Małgorzata Pawłowska z komendy policji w Tomaszowie Lubelskim.

Mężczyzna zorientował się jednak, że operacja autoryzacji odbywa się na telefonie innej marki niż jego. "Natychmiast podjął próbę wylogowania i blokady środków na koncie poprzez infolinię banku. Jak się jednak okazało, z konta zostały wytransferowane dwa przelewy na kwotę prawie sześciu tysięcy złotych" - dodała aspirant Małgorzata Pawłowska.

Policja apeluje o ostrożność podczas internetowych transakcji

Policjanci z komendy policji w Tomaszowie Lubelskim zajęli się wyjaśnieniem okoliczności sprawy oraz ustaleniem sprawców kradzieży. "Nigdy nie korzystajmy z linków podsyłanych przez nieznajomych. Pamiętajmy, że logując się na podesłaną nam, fałszywą stronę banku, umożliwiamy oszustom wykonywanie różnych operacji bankowych na naszych kontach. Nie wchodźmy w linki z niepewnych źródeł" - apeluje aspirant Małgorzata Pawłowska.

Więcej o: