Mapy Google zyskują świetne funkcje dla podróżnych. Ale na razie nie każdy z nich skorzysta

Google poinformowało o udostępnieniu w Mapach kilku naprawdę przydatnych funkcji dla miłośników spędzania czasu w otoczeniu niesamowitych krajobrazów. Problem w tym, że - przynajmniej na razie - pojawiło się dość istotne ograniczenie.

Mapy Google już dziś stanowią dla wielu osób podstawowe narzędzie zarówno podczas planowania wyjazdów za miasto lub na wakacje, jak i już w miejscu wypoczynku. Możemy m.in. podejrzeć ciekawe lokalizacje dzięki Street View, obejrzeć zdjęcia użytkowników, przeczytać opinie, sprawdzić godziny otwarcia interesujących nas punktów i wiele więcej. Teraz Google postanowiło dodać kilka funkcji, które znacznie ułatwią planowanie wizyt w parkach narodowych.

Zobacz wideo OnePlus 11, czyli wielki powrót dawnego zabójcy flagowców. Czy na pewno? [TOPtech]

Mapy Google mocno ułatwią zwiedzanie parków narodowych

Aplikacja Google ułatwi teraz planowanie trasy, wyświetlając listę punktów, w które - odwiedzając dany park - zdecydowanie powinniśmy się udać. Każde z miejsc jest oznaczone na mapie oraz ozdobione zdjęciami. Można też szybko oznaczyć je np. gwiazdką. Co więcej, mapy umożliwią teraz wyszukiwanie konkretnych szlaków turystycznych w parkach. Aplikacja zaznaczy je na mapie nie pineską (jak do tej pory), ale podświetli całą długość szlaku. Dzięki temu będzie można łatwo zobaczyć początek i koniec trasy oraz ocenić, czy warto podejmować wędrówkę. Mapy podadzą też informację na temat rodzaju i stopnia trudności trasy oraz podpowiedzą, czy najlepiej pokonać ją pieszo, czy na rowerze.

Google poprawiło też nawigację, sprawiając, że wjazd na teren parków narodowych będzie łatwiejsze niż do tej pory. Wejścia do parków zostaną w odpowiedni sposób oznaczone w Mapach Google, a gdy wyszukamy nazwę parku w aplikacji, będzie ona kierować nas bezpośrednio do najbliższego wejścia (a nie do przypadkowego punktu na mapie). Internetowy gigant pomyślał też o tym, że na pustkowiach najczęściej nie ma zasięgu, dlatego mapę będzie można pobrać do użytku offline bezpośrednio z karty z informacjami na temat danego parku.

Nowości mają pojawić się na smartfonach z iOS i Androidem już w najbliższych dniach. Niestety na razie Google ograniczyło nowe funkcje do wszystkich 63 parków narodowych w USA. Firma zapowiedziała jednak, że w najbliższych miesiącach zacznie wprowadzać podobne nowości również w parkach narodowych w innych krajach całego świata.

Więcej o: