Dostałeś MMS o zapisaniu się do usługi erotycznej? Policja ostrzega: Nie odpisuj, że rezygnujesz

Policja ostrzega przed MMS-ami informującymi o włączeniu usługi serwisu zdjęć erotycznych. W rzeczywistości jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

W treści MMS-a znajduje się informacja, że odbiorca ma włączony serwis zdjęć erotycznych. Aspirant Krzysztof Wrześniowski z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości powiedział IAR, że taki komunikat ma skłonić właściciela telefonu do wysłania drogiego SMS-a.

Zobacz wideo Oszustwo na stłuczkę? Policjanci poszukują poszkodowanych, którzy brali udział w podobnych kolizjach jak na wideo

W treści MMS-a zawarty jest komunikat, że na ten telefon będą wysyłane erotyczne zdjęcia. Aspirant Wrześniowski wyjaśnił, że jest to próba wywarcia psychologicznego wpływu. "Jest to powodowanie paniki, strachu, że przecież ja niczego nie zamawiałem, a będzie coś mi przychodziło." - wyjaśnił policjant.

MMS o zapisaniu się do usługi erotycznej? Policja ostrzega: "Nie odpisuj". Co zrobić?

W treści wiadomości jest możliwość wycofania się z tej usługi przez wysłanie SMS-a na wskazany numer, co wiąże się z opłatą. Wysłanie SMS-a za ponad 11 złotych nie rozwiąże problemu. Właściciel telefonu będzie otrzymywał następne wiadomości o konieczności wysłania kolejnych wysokopłatnych SMS-ów.

"Jeśli dostałeś informację o zapisaniu się do jakiejkolwiek usługi premium i nic na ten temat nie wiesz, najlepiej skontaktuj się ze swoim operatorem sieci komórkowej i zapytaj o daną kwestię konsultanta. Dla bezpieczeństwa, możesz poprosić o zablokowanie wszystkich usług SMS i WAP Billing. Są to takie usługi, w których opłata naliczana jest albo za otrzymanie SMS-a, albo za wejście na określoną stronę internetową. Dodatkowo zapoznaj się z regulaminem świadczenia tej usługi. Powinny być w nim zawarte postanowienia jak z niej zrezygnować" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie polskiej Policji.

Więcej o: