Kiedy zobaczymy GTA 6? Rockstar ma niebawem odsłonić karty. Jest potencjalna data

GTA 6 zbliża się wielkimi krokami, ale Rockstar wciąż milczy na temat gry. Podobno jednak studio będzie wreszcie musiało zapowiedzieć grę i stanie się to jeszcze w maju. W połowie miesiąca właściciel studia, Take-Two Interactive ma spotkać się z inwestorami.

Trudno w to uwierzyć, ale ostatnia duża odsłona serii Grand Theft Auto - genialne GTA V - zostało przez Rockstar wydane we wrześniu 2013 roku, czyli prawie dekadę temu. Gra okazała się gigantycznym, światowym hitem i rozpaliła nadzieje na to, że kolejna odsłona przygód rozgrywanych w wirtualnym otwartym świecie - GTA 6 - będzie jeszcze lepsza. Problem w tym, że Rockstar nie chce zdradzić żadnych szczegółów na temat nowego tytułu. Dopiero w wyniku potężnego wycieku danych we wrześniu 2022 roku, studio w ogóle przyznało oficjalnie, że pracuje nad następnym wydaniem GTA.

Zobacz wideo iPhone'a i MacBooka zna każdy. Ale są takie sprzęty, o których Apple nie chce pamiętać [TOPtech]

Premiera GTA 6 bliżej, niż mogło się wydawać?

Być może jednak na informacje na temat nowego hitu Rockstara nie będziemy musieli czekać długo. Od kilku tygodni w sieci mówi się o tym, że studio ma zdradzić pierwsze informacje na temat gry jeszcze w maju br. Niektórzy podają w tym kontekście datę 17 maja, bo właśnie na ten dzień planowane jest spotkanie Take-Two Interactive (właściciela grupy Rockstar i wydawcy GTA) z inwestorami. Spekuluje się, że podczas konferencji twórcy gry uchylą rąbka tajemnicy na temat GTA 6, a może nawet opublikują oficjalną zapowiedź produkcji. Zdecydowanie jest to krok, na który fani serii czekają od wielu lat, z czego Rockstar znakomicie zdaje sobie sprawę. We wrześniu z kolei przypadnie dziesiąta rocznica premiery GTA V, co również będzie świetną okazją do publikacji szczegółów na temat GTA 6.

Oczywiście rewelacje te są obaczone sporą dozą niepewności. Nie zmienia to jednak faktu, że Rockstar powoli zbliża się do końca prac nad nowym hitem. I to, pomimo że wspomniany wyciek danych miał spowolnić prace. Co więcej, wybrane grono dziennikarzy lub influencerów miało ponoć już okazję zapoznać się z grą. Nie łudźmy się jednak, że w GTA 6 zagramy już za kilka miesięcy. Nie ma na to żadnych szans. Nawet jeśli Rockstar zdradzi szczegóły dotyczące gry już niebawem, premiera GTA 6 odbędzie się nie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku, a do graczy tytuł trafi zapewne jeszcze później.

Więcej o: