Kiedy zobaczymy GTA 6? Rockstar ma niebawem odsłonić karty. Jest potencjalna data

GTA 6 zbliża się wielkimi krokami, ale Rockstar wciąż milczy na temat gry. Podobno jednak studio będzie wreszcie musiało zapowiedzieć grę i stanie się to jeszcze w maju. W połowie miesiąca właściciel studia, Take-Two Interactive ma spotkać się z inwestorami.

Trudno w to uwierzyć, ale ostatnia duża odsłona serii Grand Theft Auto - genialne GTA V - zostało przez Rockstar wydane we wrześniu 2013 roku, czyli prawie dekadę temu. Gra okazała się gigantycznym, światowym hitem i rozpaliła nadzieje na to, że kolejna odsłona przygód rozgrywanych w wirtualnym otwartym świecie - GTA 6 - będzie jeszcze lepsza. Problem w tym, że Rockstar nie chce zdradzić żadnych szczegółów na temat nowego tytułu. Dopiero w wyniku potężnego wycieku danych we wrześniu 2022 roku, studio w ogóle przyznało oficjalnie, że pracuje nad następnym wydaniem GTA.

Zobacz wideo iPhone'a i MacBooka zna każdy. Ale są takie sprzęty, o których Apple nie chce pamiętać [TOPtech]

Premiera GTA 6 bliżej, niż mogło się wydawać?

Być może jednak na informacje na temat nowego hitu Rockstara nie będziemy musieli czekać długo. Od kilku tygodni w sieci mówi się o tym, że studio ma zdradzić pierwsze informacje na temat gry jeszcze w maju br. Niektórzy podają w tym kontekście datę 17 maja, bo właśnie na ten dzień planowane jest spotkanie Take-Two Interactive (właściciela grupy Rockstar i wydawcy GTA) z inwestorami. Spekuluje się, że podczas konferencji twórcy gry uchylą rąbka tajemnicy na temat GTA 6, a może nawet opublikują oficjalną zapowiedź produkcji. Zdecydowanie jest to krok, na który fani serii czekają od wielu lat, z czego Rockstar znakomicie zdaje sobie sprawę. We wrześniu z kolei przypadnie dziesiąta rocznica premiery GTA V, co również będzie świetną okazją do publikacji szczegółów na temat GTA 6.

TechnoTerapia Jak zadbać o neutralność klimatyczną? Wyjeżdżasz? Wyłącz" [PODCAST] SPONSOR: ORANGE POLSKA

Oczywiście rewelacje te są obaczone sporą dozą niepewności. Nie zmienia to jednak faktu, że Rockstar powoli zbliża się do końca prac nad nowym hitem. I to, pomimo że wspomniany wyciek danych miał spowolnić prace. Co więcej, wybrane grono dziennikarzy lub influencerów miało ponoć już okazję zapoznać się z grą. Nie łudźmy się jednak, że w GTA 6 zagramy już za kilka miesięcy. Nie ma na to żadnych szans. Nawet jeśli Rockstar zdradzi szczegóły dotyczące gry już niebawem, premiera GTA 6 odbędzie się nie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku, a do graczy tytuł trafi zapewne jeszcze później.

Więcej o: