Elon Musk rezygnuje z dotychczasowej funkcji. Za sześć tygodni Twitter będzie kierowany przez kogoś innego

- Z radością informuję, że zatrudniłem nową dyrektorkę generalną X/Twitter. Zaczyna za mniej więcej sześć tygodni - napisał w mediach społecznościowych Elon Musk. Media zdradzają, kim jest tajemnicza postać.

Twitter może wkrótce mieć nową dyrektorkę generalną. Potwierdzają się tym samym wcześniejsze doniesienia "Wall Street Journal" - rekrutację na to stanowisko przeszła Linda Yaccarino, związana od ponad dekady z NBCUniversal. Elon Musk miałby pozostać w strukturach portalu społecznościowego, jednak jego rola się zmieni.

Informacje o zatrudnieniu nowej osoby potwierdził już Elon Musk. Nie zdradza on jednak nazwiska. - Z radością informuję, że zatrudniłem nową dyrektorkę generalną X/Twitter. Zaczyna za mniej więcej sześć tygodni. Moja rola się zmieni - zajmę stanowisko wykonawcze i obejmę funkcję dyrektora technicznego (CTO). Będę nadzorował produkt, oprogramowanie i administratorów - napisał Elon Musk na Twitterze. 

Elon Musk spytał internautów, czy ma odejść

Decyzja to realizacja deklaracji złożonej pod koniec 2022 roku. Musk zapytał wówczas internautów, czy ma zrezygnować z funkcji prezesa. Pomysł poparło 57,5 proc. głosujących. Internauci oddali ponad 17,5 miliona głosów.

Głosowanie nie obyło się bez nieporozumień. Miliarder po ogłoszeniu wyników przestrzegł użytkowników, żeby "uważali, czego sobie życzą, bo mogą to dostać", ale też zaczął wykręcać się od respektowania wyników ankiety. Poinformował, że "nikt nie chce pracy, która może utrzymać Twittera przy życiu. Nie ma następcy", a później dodał, że "ci, którzy chcą władzy, najmniej na nią zasługują". Elon Musk nie odniósł się jednak wprost do nieprzychylnego mu wyniku głosowania.

Wśród internetowych komentarzy pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, że głosowanie od początku nie miało wpływu na decyzję Muska. "Elon został poproszony o ustąpienie przez swoich saudyjskich i katarskich inwestorów. Poproszono go o znalezienie CEO i odejście" - napisała anonimowa osoba podająca się za jednego z inwestorów Twittera. Trudno jednak potwierdzić te doniesienia. 

Linda Yaccarino z kolei nie potwierdziła doniesień o objęciu nowej funkcji. Faktu zakończenia współpracy nie potwierdził też jej dotychczasowy pracodawca.

***

Studia Biznes i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: