Największe banki w Polsce zapowiadają utrudnienia."Miej gotówkę przy sobie"

Największe banki w Polsce ostrzegają klientów przed nadchodzącymi utrudnieniami. Będą problemy m.in. z płatnościami, przelewami i systemem BLIK. "Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - pisze Credit Agricole.
Zobacz wideo Piotr Bujak: Stopy procentowe będą wyższe, niż przeciętnie

Przerwy techniczne zapowiadają: Bank Millennium, Credit Agricole, ING Bank Śląski i Santander Bank Polska. Klienci tych banków będą musieli przygotować się na utrudnienia w ten weekend oraz w przyszłym tygodniu.

Bank Millennium - niedostępne usługi 14 maja

  • W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 1:00 do 4:00, klienci tego banku nie zalogują się do aplikacji mobilnej ani Millenetu. Nie będą mogli również zapłacić za zakupy w internecie. "Tradycyjne płatności kartami (np. na stacji benzynowej) będą dostępne w tym czasie" - czytamy w komunikacie Banku Millennium.

Credit Agricole - przerwa w dostępnie do usług 13-14 maja

  • W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 23:00 do 10:00, niedostępne będą: aplikacja mobilna, serwis CA24 (eBank), płatności internetowe Przelew Online oraz BLIK,
  • "W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy" - podaje bank,
  • "Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - radzą przedstawiciele Credit Agricole.

ING Bank Śląski - przerwy serwisowe 14-15 maja

  • W godz. od 0:00 do 3:00 planowane są prace serwisowe. "W związku z tym mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING/Planet Cash. Transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie offline" - podaje bank.

Santander Bank Polska - przerwa 13 maja

  • W godz. 0:00-2:00 niedostępne będą: bankowość internetowa, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe, płatności w sklepach internetowych (Przelew24) oraz nie skorzystają z systemu BLIK.
Więcej o: