Wyciekły dane kart jednego z polskich banków. Masz taką? Już nią nie zapłacisz

W weekend do sieci wyciekły dane kart płatniczych części klientów ING Banku Śląskiego. Bank szybko wykrył wyciekł i zablokował karty, których dane zostały ujawnione. Jak czytamy na stronie, z ujawnionych kart więcej nie będzie można płacić.

Do wycieku danych doszło w nocy z piątku na sobotę - informuje ING Bank Śląski na swojej stronie. Bank otrzymał informację o tym, że doszło do wycieku z bazy jednego z operatorów kart, którego nazwy nie ujawniono. ING zaznacza jednak, że problemy dotyczą tylko niewielkiej części klientów, a sytuacja jest pod kontrolą.

Zobacz wideo Polacy tracą tysiące złotych przez oszustów. Co to jest phishing i jak się przed nim bronić? [TOPtech]

Wyciekły dane kart płatniczych. Bank je zablokował

ING Bank Śląski informuje, że gdy tylko dowiedział się o incydencie, zidentyfikował grupę kart płatniczych, których dane wyciekły i je zablokował. Wszystko po to, aby z okazji nie mogli skorzystać cyberprzestępcy. Oznacza to, że klienci nie mogą i nie będą już mogli skorzystać z zablokowanych kart. ING zaznacza też, że dodzwonienie się na infolinię banku może być kłopotliwe, ze względu na sporą liczbę dzwoniących. Jak czytamy, każdy poszkodowany klient powinien teraz samodzielnie zastrzec zablokowane karty przy pomocy serwisu transakcyjnego banku. Tylko wtedy możliwe będzie zamówienie nowej karty płatniczej. Bank zaznacza, że wymiana zablokowanej karty jest darmowa, a z nowej karty można skorzystać do płatności zbliżeniowych telefonem od razu po jej zamówieniu.

"Jeśli jesteś jedną z osób, której kartę musieliśmy zablokować, przepraszamy Cię za tę niedogodność. Wiemy, jak irytujące jest, gdy nie można korzystać ze swoich pieniędzy. Wycieki danych są częścią współczesnego, cyfrowego świata. Naszym zadaniem jest stać na straży Twojego bezpieczeństwa, prywatności i pieniędzy. Staramy się to robić najlepiej, jak potrafimy" - czytamy na stronie ING Banku Śląskiego. Wszystkie osoby, których karty wyciekły, powinny już zostać powiadomione o tym drogą SMS-ową.

Więcej o: