Rusza Hack to The Rescue! Doba na zaprzęgnięcie sztucznej inteligencji do budowy lepszego jutra

Właśnie ruszył maraton programowania Hack to The Rescue, w którym programiści z całego świata będą starali się pomóc organizacjom pozarządowym rozwiązać najbardziej palące problemy społeczne. Celem jest jednak zaprzęgnięcie do tego sztucznej inteligencji. Wideo relację z wydarzenia możecie śledzić na naszej stronie.

Rusza dwudniowy hackathon (maraton pomysłów i projektowania) Hack To The Rescue, który redakcja Next.Gazeta.pl objęła patronatem medialnym. Zadaniem uczestników hackathonu jest znalezienie rozwiązań bazujących na generatywnej sztucznej inteligencji dla najbardziej palących problemów, którymi zajmują się organizacje pozarządowe. Otwarcie hakatonu zaplanowano na środę na 9.30 i obejrzycie je w poniższym wideo.

Zobacz wideo Transmisja z hackathonu Tech To The Rescue

Stream ruszy ponownie o 15.00, gdy rozpoczną się prelekcje. Maciej Cielecki z 10clouds opowie o przyszłości oprogramowania, a Sandra Topic z AWS o odpowiedzialności sztucznej inteligencji w kontekście walki o klimat. Następnie Filip Styczyński będzie mówił o ryzykach w produktach stworzonych przez algorytmy, a po nim Adrian Gwoździej (Polski Model Językowy) poinstruuje słuchaczy, jak przygotować dane do trenowania modelu AI. Maria Parysz opowie o tym, jak przygotować swój zespół na kolejną trwająca rewolucję wokół generatywnej sztucznej inteligencji. 

Hakaton skończy się w czwartek o 13.00. Do 15.00 potrwa ocena projektów, a godzinę później rozpocznie się ceremonia zamknięcia i ogłoszenie wyników, które również będziemy transmitować na Gazeta.pl. Przewidziano na ten czas dwa wystąpienia. Shaymal Andakat z OpenAI pokaże przykłady użycia GPT-4 w rozwiązaniu problemów społecznych. Następnie Jacek Siadkowski opowie o Tech To The Rescue, fundacji, która łączy organizacje pozarządowe z programistami, którzy mogą im pomóc pro bono. To właśnie Tech to the Rescue odpowiada za organizację całego wydarzenia.

Więcej o: