Hack to the Rescue skończone! Czas poznać zwycięzców maratonu programowania z AI [TRANSMISJA]

Po ponad dobie skończył się Hack to the Rescue. Programiści ramię w ramię z organizacjami pozarządowymi oraz sztuczną inteligencją opracowywali narzędzia, które mają uczynić świat lepszym. Zapraszamy na ogłoszenie zwycięzców i wyników.

500 programistów chwilę po godz. 13.00, po dobie programowania, oddało stworzone w zespołach projekty, które mają uczynić świat lepszym miejscem. Tematem przewodnim była generatywna sztuczna inteligencja i zaprzęgnięcie jej do budowania lepszego jutra. Programistom towarzyszyli mentorzy, eksperci z zakresu AI, a kierunek pracom nadawali przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Zobacz wideo Transmisja z zakończenia Hack To The Rescue i wyłonienia zwycięzców

Projekty mogą wygrać po 1 tys. dol, które zostaną przekazane na wybrane przez zwycięzców organizacje charytatywne. Łącznie pula nagród wynosi 12 tys. dolarów

Hack to The Rescue dobiegło końca. Kto wygra? 

Do godz. 15.00 trwała ocena projektów, a na 16.00 zaplanowano ceremonię zamknięcia i ogłoszenie wyników (transmisja także na Gazeta.pl). Przewidziano na ten czas dwa wystąpienia. Shaymal Andakat z OpenAI pokaże przykłady użycia GPT-4 w rozwiązaniu problemów społecznych. Następnie Jacek Siadkowski opowie o Tech To The Rescue, fundacji, która łączy organizacje pozarządowe z programistami, którzy mogą im pomóc pro bono. To właśnie Tech To The Rescue odpowiada za organizację całego wydarzenia. Zapraszamy do oglądania!

Uczestnicy Hack to The Rescue pracowali nad następującymi projektami:

  • Dla facebookowych grup Uwaga Śmieciarka Jedzie - stworzenie aplikacji, która ułatwi opisywanie oddawanych rzeczy i uświadomi użytkowników, jakie mają dzięki temu wpływ na klimat. 
  • Dla Fundacji Unaweza - opracowanie narzędzia, które będzie rozpoznawało problemy i choroby z zakresu zdrowia psychicznego, a następnie sugerowało najlepszą placówkę lub specjalistę, którzy może pomóc osobom w kryzysie.
  • Dla Socialbee oraz Democracy of the Future - stworzenie narzędzia tłumaczącego skomplikowany język prawniczy na bardziej przyjazny i zrozumiały dla obywateli tekst w celu zwiększenia uczestnictwa w demokracji.
  • Dla BLab i Tech To The Rescue - celem jest napisanie programu, który będzie skutecznie łączył inicjatywy społeczne, by zmaksymalizować ich wspólny wysiłek na rzecz polepszania świata.
  • MaVoie.org - opracowanie aplikacji ułatwiającej znalezienie pracy. 
  • Dla Asylex - automatyzacja tworzenia apelacji z zakresu praw człowieka, by ułatwić uchodźcom oraz azylantom walkę o ich prawa.
  • Dla European Council of Autistic Poeple - stworzenie narzędzia, które będzie rozpoznawało dezinformację w internecie dotycząc autyzmu.
  • Dla Zwolnieni z Teorii - opracowanie algorytmu, który będzie wspierał młodych aktywistów w walce o lepszy świat.
  • Dla CRIES - napisanie programu, który będzie wykrywał przypadki łamania praw rdzennych społeczności oraz innych wrażliwych grup społecznych.
Więcej o: