Minecraft Classic. Jedna z najsłynniejszych gier na świecie za darmo. Wystarczy przeglądarka

Klasyczna wersja niezwykle popularnego Minecrafta jest teraz dostępna całkowicie za darmo. I to dla każdego. Aby cieszyć się nostalgicznym powrotem do przeszłości, wystarczy komputer z przeglądarką i dostęp do internetu.

Pierwsze pełna wersja Minecrafta ukazała się w listopadzie 2011 roku i od tamtej pory tytuł ten zyskał miliony miłośników na całym świecie. Obecnie znajduje się w samej czołówce najpopularniejszych gier wideo w historii. Za dostęp do gigantycznego świata Minecrafta trzeba jednak zapłacić.

A właściwie trzeba było. Teraz bowiem pojawiła się darmowa wersja gry.

Zobacz wideo 500 mln sprzedanych egzemplarzy. Ta gra nie miała sobie równych. Oto najpopularniejsze gry w historii [TOPtech]

W Minecrafta można teraz grać za darmo. Wystarczy przeglądarka

Minecraft w wersji Classic jest teraz dostępny dla każdego za darmo. Microsoft zdecydował się udostępnić tę wersję gry wszystkim bez opłat, a jedyne, co trzeba mieć, to dostęp do sieci i przeglądarka internetowa na komputerze czy smartfonie. Minecraft Classic to swego rodzaju remake klasycznego Minecrafta. Zadaniem gracza jest układaniem sześciennych bloków w losowo generowanym otwartym świecie. 

Gra jest dostępna pod adresem: classic.minecraft.net. Minecraft Classic powinien działać płynnie w każdej przeglądarce internetowej i na każdym w miarę wydajnym komputerze. Ponieważ gra jest niemalże kopią oryginalnego wydania (wersja 0.0.23a_1) sprzed wielu lat, możemy spodziewać się grafiki "retro" i konieczności sterowania rozgrywką z poziomu myszki i klawiatury. Każda litera przypisana jest do konkretnej akcji (np. WSAD odpowiada za poruszanie się w różnych kierunkach).

Więcej o: