Google Bard dotarł do Polski! Można go już testować za darmo

Google wreszcie wprowadza swoje narzędzie Bard do Polski. To duży model językowy wyszukiwarkowego giganta, który ma zagrozić dominującej pozycji ChataGPT. Bard rozmawia już w języku polskim i można korzystać z niego za darmo.

Po ogromnym sukcesie wypuszczonego pod koniec zeszłego roku ChataGPT kolejne firmy udostępniają własne modele sztucznej inteligencji, próbując w ten sposób powtórzyć wyczyn OpenAI. Do wyścigu dołączyło także Google. Stworzony przez nich Bard został udostępniony ograniczonej liczbie internautów w marcu br. i powoli otwierał się na kolejnych użytkowników. Podczas konferencji Google I/O w maju przedsiębiorstwo z Doliny Krzemowej zapowiedziało jednak, że niebawem udostępni Barda w 180 krajach i kilkudziesięciu językach. Obietnica została spełniona. 

Zobacz wideo OnePlus 11, czyli wielki powrót dawnego zabójcy flagowców. Czy na pewno? [TOPtech]

Google Bard już działa w Polsce. To wciąż eksperyment

Teraz Google Bard trafił do Polski. Na razie pracuje niestety dość topornie i długo zastanawia się nad odpowiedziami. Google zaznacza jednak, że Bard wciąż jest w fazie eksperymentalnej. Przed skorzystaniem z usługi ostrzega też, że AI nie zawsze ma rację i informuje, że model szkoli się również dzięki opiniom użytkowników.

Google Bard już działa w PolsceGoogle Bard już działa w Polsce fot. zrzut ekranu ze strony https://bard.google.com/

Ze sztucznej inteligencji od Google można skorzystać pod adresem bard.google.com. Warto pamiętać, że Google zbiera dane z każdej rozmowy. Odpowiedzi na realne pytania prawdziwych użytkowników to bowiem świetne przykłady, na których firma może trenować Barda. W ustawieniach narzędzia można oczywiście modyfikować zakres prywatności podczas korzystania z AI. W maju Google zapowiedziało również, że w nieodległej przyszłości chatbot zostanie zintegrowany z wyszukiwarką Google (na podobny krok zdecydował się już Microsoft w Bingu). Bard będzie wyświetlać odpowiedzi na pytania, które normalnie zadajemy Google.

Więcej o: