Wreszcie PlayStation 5 można kupić taniej. Ale ta obniżka zwiastuje coś jeszcze

Sony zdecydowało się obniżyć cenę PlayStation 5, co jest znakomitą informacją dla graczy. Nie dość, że możemy zaoszczędzić nieco na zakupie PS5, to taki ruch sugeruje, że nowa konsola Japończyków z dopiskiem "Slim" może być bardzo blisko.

Tuż po wejściu PlayStation 5 na rynek (w listopadzie 2020 roku), gracze na prawie całym świcie zmagali się z ogromnymi problemami z dostępnością konsoli. Niedobory sprzętu elektronicznego oraz duży popyt spowodowały, że upolowanie swojego egzemplarza w sklepie przez długi czas graniczyło niemal z cudem. Dziś takich problemów szczęśliwie już nie ma, a PS5 możemy kupić w naprawdę dobrej cenie. Zwłaszcza że Sony właśnie obniżyło cenę swojego sprzętu.

Zobacz wideo PlayStation 5 po czterech miesiącach. Świetna konsola, którą wciąż trudno kupić [TOPtech]

PlayStation 5 taniej w Polsce. Ale na horyzoncie nowa wersja

W ramach nowej letniej promocji w Polsce na zakupie PlayStation 5 zaoszczędzimy 320 zł. We wtorek sugerowana cena konsoli spadła z 2699 na 2379 zł. Nową kwotę zobaczymy już na oficjalnej stronie PlayStation i w sklepach partnerskich. Chodzi oczywiście o "czystą" wersję PS5 bez żadnych dodatków w postaci gier i w wersji standardowej (z napędem). To jedna z lepszych okazji na zakup, bo ceny w ostatnim czasie w sklepach zaczynały się od ok. 2400-2500 zł. Promocja Sony ma potrwać do 7 sierpnia (lub do wyczerpania zapasów).

Oficjalna obniżka cen producenta może jednak zwiastować nadejście nowej wersji PlayStation, o której sporo mówi się w ostatnim czasie. Jak wynika bowiem z przecieków, Sony jeszcze w te wakacje ma pokazać odświeżoną wersję PS5 Slim, która tradycyjnie będzie nieco mniejsza i szczuplejsza od wersji bazowej. Co ciekawe, na początku lipca podczas batalii sądowej o przejęcie Activision Blizzard informacje o tej konsoli ujawnił... Microsoft. Amerykański gigant uważa, że Slim trafi do sprzedaży w tym roku i będzie kosztować 400 dolarów (1600 zł bez podatków).

Więcej o: