Wielka awaria Slacka. Problemy w Polsce i na całym świecie

W czwatek użytkownicy z całego świata zgłaszali problemy z działaniem Slacka - popularnego komunikatora wykorzystywanego do kontaktu ze współpracownikami. Awaria została już naprawiona.

Aktualizacja: Awaria została naprawiona. Z informacji przekazanych przez firmę wynika, że po godzinie 12:30 wszystkie funkcje Slacka powinny już działac bez zaklóceń.

SlackSlack Slack

---

Slack od kilkudziesięciu minut ma problemy z działaniem, które dotykają użytkowników na całym świecie. Niektóre osoby mają problem z zalogowaniem się do aplikacji na urządzenia mobilne i komputery lub otwarciem strony komunikatora. U części korzystających z programu występują problemy z wysyłaniem/odbieraniem wiadomości.

Zobacz wideo Czy to konsola? Czy to komputer? Nie! To Steam Deck - sprzęt inny niż wszystkie [TOPtech]

W innych przypadkach Slack działa, ale poszczególne wątki mogą ładować się bardzo długo.

Skalę problemy obrazują wykresy z serwisu DownDetector, który informuje o awariach usług sieciowych. Tylko w ciągu ostatniej godziny odnotował on kilka tysięcy zgłoszeń dotyczących problemów ze Slackiem.

Awaria Slacka - DownDetectorAwaria Slacka - DownDetector DownDetector

Firma opublikowała już krótki komunikat, w którym potwierdziła wystąpienie awarii.

Jesteśmy świadomi tego problemu i badamy go. Przepraszamy za jakiekolwiek niedogodności. Śledź naszą stronę statusu, aby uzyskać wszystkie aktualizacje. http://status.slack.com. Problem zostanie rozwiązany tak szybko, jak to możliwe. Dziękujemy

- czytamy.

Slack nie działa. Problemy z serwisem w Polsce i na świecie

Slack wykorzystywany jest często do komunikacji wewnątrz firm, a teraz - z racji większej popularności pracy zdalnej - cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jak wynika z mapy w serwisie DownDetector, najwięcej zgłoszeń w naszym kraju pochodzi (co nie jest raczej zaskoczeniem) z największych miast - Warszawy, Krakowa i Gdańska.

Więcej o: