X to za mało? Niebawem Twitter zmieni się nie do poznania. Elon Musk zdecydował

Na Twitterze zapadnie noc. Elon Musk obiecał właśnie zmianę szaty graficznej serwisu z białej na czarną, bo "tak jest lepiej pod każdym względem". Użytkownicy proszą o wolność wyboru, ale miliarder wydaje się niegięty.

Kilka dni temu Elon Musk ogłosił, że zmieni nazwę i logo Twittera na X. I faktycznie obietnicy - mimo sprzeciwu wielu użytkowników - dotrzymał. Teraz miliarder zapowiedział kolejny ruch, który sprawi, że popularna platforma społecznościowa ponownie zmieni się nie do poznania.

Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]

Elon Musk: X będzie czarny

Elon Musk zapowiedział właśnie na X (Twitterze), że platforma niebawem będzie otwierała się w trybie ciemnym. Cała szata graficzna serwisu zmieni zatem kolory z białych na czarne. Oczywiście tzw. dark mode (oraz tryb ciemnoniebieski "Zmierzch") od 2019 roku można w łatwy sposób włączyć na Androidzie i iOS, ale dotyczy to jedynie aplikacji na smartfony, a nie wersji przeglądarkowej. Poza tym nie jest to opcja domyślna, a zarezerwowana jedynie dla chętnych użytkowników.

Miliarder nie tylko chce, aby X domyślnie otwierał się w czarnych barwach. Jak obiecał, tryb jasny w ogóle zostanie usunięty, dlatego każdy użytkownik będzie musiał przyzwyczaić się do ciemnej oprawy platformy, czy tego chce, czy nie. A dla osób, które niespecjalnie przepadają za trybem ciemnym na smartfonach, zmiana ta może wyjątkowo utrudniać codzienne korzystanie ze społecznościówki. Musk uważa jednak, że wprowadzenie takiej opcji jako jedynej jest "lepsze pod każdym względem". Swojej wypowiedzi niestety nie rozwinął.

Wprowadzenie trybu ciemnego to zapewne próba dostosowania szaty graficznej X do nowego logo (w którym jest czarna litera X). Ale zapowiedź bogacza oczywiście nie spodobała się użytkownikom, którzy korzystają normalnie z jasnej szaty graficznej Twittera. Część osób prosi o zachowanie trybu białego jako opcji dla chętnych. Nawet jeśli platforma domyślnie uruchomi się w czarnych barwach.

Więcej o: