Messenger traci jedną z funkcji. Zmiany już od września

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych wprowadza istotne zmiany. Funkcja w Messengerze, która była dostępna od lat, już wkrótce zniknie na dobre. Meta zdecydowała się na wycofanie tej opcji po siedmiu latach jej funkcjonowania.

Już we wrześniu 2023 roku Meta wycofa jedną z funkcji na Messengerze. Chodzi o możliwość obsługi SMS-ów za pomocą aplikacji. Firma zdecydowała się na wycofanie opcji, która była dostępna od 2016 roku. "Użytkownicy nie będą mogli wykorzystywać Messengera do nadawania i odbierania wiadomości SMS przez sieć komórkową. Zmiana wejdzie w życie po aktualizacji zaplanowanej na 28 września 2023 roku" - brzmi oficjalny komunikat Meta, rozsyłany do użytkowników.

Zobacz wideo Nie ufasz Facebookowi? Oto trzy najlepsze alternatywy dla WhatsAppa i Messengera [TOPtech]

Messenger straci ważną funkcję

Opcja wysyłania i odbierania SMS-ów za pomocą aplikacji Messenger została wprowadzona po raz pierwszy w 2012 roku. Najwyraźniej jednak nie spełniała oczekiwań firmy, ponieważ rok później została wycofana. Pomysł powrócił w 2016 roku. Wtedy użytkownicy ponownie mogli wysyłać SMS za pomocą Messengera. Teraz - po siedmiu latach - opcja jest ponownie usuwana. Nie wiadomo jednak czy powróci w nowej, ulepszonej wersji, czy gigant postanowił z niej całkowicie zrezygnować. 

Meta już teraz zaleca wprowadzenie zmian przez użytkowników w swoich smartfonach. Jeśli jako program domyślny do obsługi SMS mamy ustawiony Messenger, warto to zmodyfikować już teraz, aby przyzwyczaić się do zmian. 

Więcej o: