Premiera Starfield już za rogiem. Są pierwsze recenzje. Zapowiada się absolutny hit

Premiera jednej z najbardziej wyczekiwanych gier RPG ostatnich lat zbliża się wielkimi krokami. Gracze na całym świecie będą mogli wreszcie wcielić się w kosmicznego podróżnika z przyszłości w najbliższą środę, ale pierwsze recenzje już się pojawiły.

Po latach oczekiwania najnowsza produkcja studia Bethesda Softworks wreszcie trafi do wszystkich graczy. Premiera Starfielda - bo o tej grze mowa - planowana była początkowo jeszcze na zeszły rok, ale studio przełożyło premierę, chcąc lepiej dopracować swój tytuł. Oficjalna premiera wyczekiwanej gry będzie miała miejsce 6 września jednocześnie na całym świecie (w Polsce o godz. 2:00).

Zobacz wideo Powrót asasynów i horror inspirowany prozą Stephena Kinga. Na jakie gry czekamy w 2023 roku? [TOPtech]

Są pierwsze recenzje Starfielda. Jest kilka "dziesiątek"

Nocą z czwartku na piątek w ramach wczesnego dostępu gra trafiła jednak do posiadaczy Starfield Premium Edition, dzięki czemu możemy już dowiedzieć się nieco więcej na temat jednego z najciekawszych RPG-ów od lat. Pierwsze opinie recenzentów są na ogół bardzo dobre lub świetne.

Jak zauważył serwis Eurogamer.pl, w agregatorze Metacritic zbierającym opinie z największych serwisów o grach, Starfield zebrał uśrednioną ocenę 89 punktów (na 100). Pojawiło się zarówno wiele ocen maksymalnych, jak i bliskich 100 proc. Na 50 recenzji, aż 46 ma wydźwięk pozytywny, a tylko 4 mieszany.

Większość graczy chwali rozmach gry oraz ogrom i możliwości otwartego świata. Część recenzentów cytowanych przez serwis zauważa, że studio połączyło tu najlepsze cechy ze swoich poprzednich Skyrima i serii Falout. Niektórzy recenzenci zauważają jednak pewne niedociągnięcia - przede wszystkim błędy techniczne związane z ładującymi się teksturami lub ukończeniem niektórych misji.

 

Nowy RPG Bethesda Softworks pozwoli nam wcielić się w kosmicznego podróżnika

Starfield to gra fabularna z otwartym światem, w której wcielamy się w rolę kosmicznych podróżników. Akcja toczy się w dalekiej przyszłości (w 2330 roku) w zupełnie nowym uniwersum science fiction. Gracz dostaje możliwość odkrywania i kolonizowania obcych planet. W trakcie kosmicznej odysei odwiedzimy zarówno kosmiczne pustkowia, jak i tętniące życiem miasta. Przyjdzie nam też stanąć do walki z wrogami - zarówno z obcymi, jak i innymi Ziemianami kolonizującymi galaktykę.

W tej grze RPG nowej generacji, której akcja rozgrywa się wśród gwiazd, można stworzyć dowolną postać i wraz z nią wyruszyć w niesłychaną podróż, podczas której odnajdziesz rozwiązanie największej tajemnicy ludzkości. W roku 2330 ludzkość zawędrowała daleko poza nasz Układ Słoneczny, zasiedliła nowe planety i tworzy cywilizację podróżującą wśród gwiazd. Dołącz do Konstelacji – grupy ostatnich odkrywców kosmosu poszukującej w galaktyce rzadkich artefaktów – i przemierzaj olbrzymią przestrzeń kosmiczną w największej i najambitniejszej grze Bethesda Game Studios

- czytamy w opisie gry w serwisie Steam.

 

Gra wyróżniać ma się również bardzo rozbudowanym kreator postaci. Każdy z bohaterów dostał własną, unikalną biografię i zróżnicowane umiejętności. Zgodnie z zapowiedziami studia, Starfield oferuje też gigantyczną mapę, składającą się z aż 1000 planet, pomiędzy którymi można swobodnie się przemieszczać, i które można dowolnie eksplorować. Podróże te realizujemy oczywiście na pokładach statków kosmicznych z przyszłości, które sami zaprojektujemy i zbudujemy.

Starfield trafi wyłącznie na komputery osobiste i konsole Xbox Series X/S. W sklepie Steam jest dostępna w przedsprzedaży za 349 zł (499 zł w wersji Digital Premium Edition), a w sklepie dla Xboxa edycję cyfrową zamówimy o 4 zł taniej.

Więcej o: