Allegro wprowadza podwyżkę. Za darmowe dostawy zapłacimy znacznie więcej. Ale nie zawsze

Kilka miesięcy temu Allegro skończyło ze współdzieleniem kont, teraz zapowiada podwyżki. Allegro Smart podrożeje i to aż o cztery złote miesięcznie. Tym samym jeszcze bardziej opłacalne będzie wybranie subskrypcji rocznej.

Allegro wprowadziło usługę Smart w połowie 2018 roku i szybko stała się ona bardzo popularna. Pozwala bowiem zaoszczędzić na dostawach produktów, w zamian za miesięczny lub roczny abonament. Niestety, teraz opcja stanie się mniej opłacalna. Przynajmniej jeśli chce się wykupić ją tylko na miesiąc.

Zobacz wideo Czy to konsola? Czy to komputer? Nie! To Steam Deck - sprzęt inny niż wszystkie [TOPtech]

Allegro Smart drożeje. I to znacznie. Więcej o 4 zł miesięcznie 

W środę Allegro wysłało do swoich klientów opłacających Smart e-maile, w których informuje o podwyżkach. Usługa w pakiecie miesięcznym do tej pory kosztowała 10,99 zł, ale jej cena skoczy do 14,99 zł miesięcznie. To spory wzrost, który sprawi, że po kilku miesiącach zapłacimy znacznie więcej niż do tej pory (24 zł więcej po 6 miesiącach i 48 zł więcej po roku).

O ile oczywiście zdecydujemy się na opłacanie pakietu miesięcznego. Allegro informuje, że nie wprowadza jakichkolwiek zmian do cennika w przypadku opłaty rocznej. Tak jak do tej pory, będzie ona kosztować 59,90 zł. Wygląda więc na to, że platforma chce dodatkowo zachęcić swoich klientów, aby decydowali się na Smart w pakiecie rocznym.

Allegro Smart drożejeAllegro Smart drożeje fot. zrzut ekranu ze strony Allegro

Zmiany zaczną obowiązywać od 16 października (od godz. 9:00). Allegro tłumaczy, że po tym terminie nie będzie przedłużać subskrypcji miesięcznych (w wyższej cenie) automatycznie. Każdy z klientów będzie musiał samodzielnie podjąć decyzję, czy chce opłacać usługę na nowych zasadach, zmienia pakiet na roczny czy całkowicie rezygnuje ze Smart.

To pierwsza podwyżka usługi Smart od listopada 2022 roku, gdy Allegro zdecydowało się na dużą rewolucję w cenniku. Wtedy nie tylko podwyższono wtedy cenę pakietu rocznego (z 49 na 59,90 zł), ale i zwiększono kwotę, jaką trzeba wydać u jednego sprzedawcy, aby liczyć na darmową dostawę. Przed zmianami było to 40 zł, a po zmianach trzeba zrobić zakupy za minimum 45 zł (dostawa do punktu) lub 65 zł (w przypadku przesyłek kurierskich). W czerwcu tego roku Allegro zabroniło też współdzielenia kont.

Więcej o: