Czas pracy baterii w smartfonach jest uzależniony od wielu czynników. Jak się jednak okazuje, wiele zależy od tego, z jakich funkcji korzystamy podczas użytkowania telefonu. W jaki sposób możemy zaoszczędzić baterię i znacznie rzadziej ją ładować? Podpowiadamy.
W telefonach z Androidem jest wiele funkcji, które pracują w tle i wyczerpują baterię telefonu. W wielu przypadkach nie są wykorzystywane przez użytkowników, a mimo to pobierają energię, przez co telefon szybciej się rozładowuje. Jedną z funkcji, która często działa w tle jest "udostępnianie urządzenia przez bluetooth Google". Dzięki niej urządzenie może połączyć się z innym, jednak jeśli nie korzystamy w tej funkcji, warto ją wyłączyć. Kolejną jest "skanowanie w poszukiwaniu drukarek" - jeśli nie planujemy niczego drukować, warto zrezygnować z tej funkcji.
Warto co jakiś czas przejrzeć zakładkę "powiadomienia", ponieważ bardzo często otrzymujemy powiadomienia z aplikacji, z których nie korzystamy. Bateria traci również energię, gdy przez cały czas mamy włączone funkcje: "bluetooth", "wifi" czy "lokalizacja". Warto też włączyć automatyczny poziom jasności, dzięki czemu wyświetlacz nie będzie za bardzo oświetlony, jeśli tego nie potrzebujemy.
Jeśli zależy nam na tym, aby bateria w smartfonie służyła nam przed długi czas, musimy pamiętać o tym, jak należy o nią dbać. Przede wszystkim na kondycję baterii ma wpływ ładowarka, z jakiej korzystamy - powinna być oryginalna, przystosowana do danego telefonu. Jeśli bateria jest na wyczerpaniu, powinniśmy ładować ją częściej, ale krócej. Nie czekajmy, aż telefon zupełnie się rozładuje. Telefonu nie powinno się również wystawiać na długie działanie słońca oraz mrozu - to negatywnie wpływa na baterię w urządzeniu - podał portal Caseroom.pl.