NATO organizuje w Polsce turniej dla graczy. Tak, to NATO od wojska

Daniel Maikowski
Pod koniec października w Warszawie odbędzie się turniej gamingowy. I nie byłoby w tym fakcie nic dziwnego, gdyby nie to, że jego organizatorem jest Sojusz Północnoatlantycki. Co NATO ma wspólnego z grami wideo?

NATO, czyli największy wojskowy sojusz na świecie, organizuje turniej e-sportowy. Wydarzenie "The NATO Gaming Tournament" odbędzie się już 30 października w Warszawie, a dokładniej na terenie Elektrowni Powiśle.

Zobacz wideo Cmentarzysko pomysłów Google. Największe porażki technologicznego giganta [TOPtech]

Jak informują organizatorzy, turniej rozpocznie się o godzinie 18:30, a wydarzenie poprowadzi znany polski aktor Maciej Musiał. Udział w evencie potwierdzili także ważni oficjele Sojuszu Północnoatlantyckiego, w tym m.in. Marie-Doha Besancenot, która pełni funkcję Zastępcy Sekretarza Generalnego NATO ds. Dyplomacji Publicznej. 

No dobrze, ale co tak właściwie NATO ma wspólnego z grami wideo? Organizowany w Warszawie turniej jest częścią prowadzonej przez Sojusz kampanii #ProtestTheFuture, która jest skierowana do najmłodszych.

NATO otwiera się na młodych ludzi w ramach kampanii #ProtectTheFuture, mającej na celu wyjaśnienie jego roli i sposobu działania

- czytamy na oficjalnej stronie NATO.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy NATO współpracowało z młodzieżą i młodymi twórcami treści w całym Sojuszu, aby umożliwić im odkrycie roli, jaką NATO odgrywa w ochronie ich przyszłości. Mogli oni zajrzeć za kulisy, spotkać się z ekspertami i odkryć, czym zajmuje się NATO, Sojusz daje młodym ludziom głos w opowiadaniu historii NATO na swój własny sposób.

- wyjaśnia organizacja.

NATO Gaming Tournament w Warszawie. Jak zdobyć zaproszenie?

Wydarzenie w warszawskiej Elektrowni Powiśle rozpocznie się od przemówienia Marie-Doha Besancenot. Następnie uczestnicy będą mogli zagrać w gry retro na starszych konsolach oraz automatach. Głównym punktem programu jest natomiast turniej e-sportowy, w którym udział wezmą eksperci NATO, jak również popularni streamerzy, w tym @MrSetoKami, @GrabaGra oraz @ZeRoayalViking.

Oprócz rozgrywki będziemy również rozmawiać o pracy NATO na rzecz ochrony naszej przyszłości, poruszając takie tematy, jak cyberbezpieczeństwo, dezinformacja oraz polityka odstraszania i obrony NATO

- zapowiadają organizatorzy.

Turniej będzie w całości transmitowany na platformie Twitch. Istnieje również możliwość bezpośredniego udziału w wydarzeniu - i to całkowicie darmo. Niestety pula biletów na wydarzenie na ten moment już się wyczerpała. Niewykluczone jednak, że darmowe wejściówki jeszcze się pojawią - warto co jakiś czas zaglądać na oficjalną stronę "The NATO Gaming Tournament"

Więcej o: