Koniec czekania! GTA 6 zobaczymy w tym tygodniu. To już niemal pewne

10 lat oczekiwań dobiegło końca. Jeszcze w tym tygodniu studio Rockstar Games ma oficjalnie zapowiedzieć Grand Theft Auto 6, najnowszą odsłonę kultowej serii gier wideo. Potwierdził to Jason Schreier, jedno z najbardziej zaufanych źródeł w branży.

Napisać, że GTA 6 to najbardziej oczekiwana gra wideo w historii, to jak nie napisać nic. Od premiery ostatniej odsłony serii (która stała się w międzyczasie najbardziej dochodowym produktem rozrywkowym w historii) minęło 10 lat, a zniecierpliwieni gracze od dawna czekają na jakikolwiek sygnał ze strony studia Rockstar.

Zobacz wideo Nie tylko GTA VI. Oto największe wycieki gier w historii [TOPtech]

I chyba wreszcie się doczekają. Jason Schreier, dziennikarz Bloomberga, a zarazem jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł w branży gier, we wtorek wieczorem poinformował, że Rockstar "planuje ogłosić, kolejną, bardzo wyczekiwaną grę Grand Theft Auto już w w tym tygodniu".

Jak wynika z informacji uzyskanych przez Schreiera, zapowiedź GTA 6 ma być jednocześnie wstępem do większego wydarzenia związanego z grą, które zaplanowane jest na grudzień.

Firma planuje opublikować w przyszłym miesiącu zwiastun Grand Theft Auto VI, aby uczcić 25. rocznicę Rockstar, potwierdziły osoby, które prosiły o zachowanie anonimowość

- wyjaśnia dziennikarz.

Przecieki, do których dotarł Jason Schreier, uwiarygadnia również fakt, że w środę spółka Take-Two, czyli właściciel Rockstar Games, planuje ogłoszenie wyników finansowych za ostatni kwartał. Zapowiedź gry Grand Theft Auto 6 byłaby więc bardzo pozytywnym sygnałem wysłanym w kierunku giełdy i inwestorów.

Wielki wyciek danych GTA 6. Zdjęcia, wideo i gameplay trafiły do sieci

Rockstar Games oficjalnie potwierdził w lutym 2022 r., że "trwają aktywne prace" nad nową odsłoną serii Grand Theft Auto. Producent nie podał jednak żadnej daty premiery GTA 6, ani też jakichkolwiek szczegółów odnośnie tej produkcji. 

We wrześniu 2022 roku na forum GTAForums wyciekły jednak nagrania prezentujące fragmenty rozgrywki z nowego GTA. Chodziło o 90 różnych klipów. Nagrania przedstawiały kilka elementów gry w fazie rozwoju, w tym mapę świata, mechanikę strzelania i poruszania się postaci czy AI przeciwników. 

Początkowo wydawało się, że możemy tu mieć do czynienia z internetowym żartem, jakich wiele. Szybko ziścił się jednak czarny dla Rockstar Games scenariusz. Najpierw autentyczność tych nagrań potwierdził Jason Schreier z Bloomberga, jeden z najbardziej wiarygodnych dziennikarzy w branży gier:

To jeden z największych przecieków w historii gier wideo i koszmar Rockstara 

- skomentował na Twitterze. Dzień później Rockstar przerwał milczenie:

Niedawno doświadczyliśmy włamania do sieci, w którym nieupoważniona osoba trzecia nielegalnie uzyskała dostęp do poufnych informacji z naszych systemów i pobrała je, w tym wczesne nagrania z następnego Grand Theft Auto. 

-  napisała firma w oświadczeniu.

Więcej o: