Zakładasz firmę? Zobacz jak Office 365 pomoże Ci w prowadzeniu biznesu

Zakładanie własnej firmy to duże wyzwanie, szczególnie w gąszczu nieustannie zmieniającego się w Polsce prawa. Najważniejszy jest oczywiście pomysł i starannie przygotowany biznesplan. Warto również od razu zaopatrzyć się w narzędzia, które skutecznie usprawnią prowadzenie biznesowej działalności. Niewątpliwie jednym z takich rozwiązań jest Office 365.

Od wielu lat Polacy należą do czołówki przedsiębiorczych narodów Unii Europejskiej. W 2015 roku założono w naszym kraju 342 466 firm, co oznacza, że nowe podmioty gospodarcze stanowiły 8,6% całego rejestru REGON, który na koniec ubiegłego roku liczył już 4,2 mln firm. Najwięcej nowych przedsiębiorców pojawiło się w takich branżach, jak handel, naprawa pojazdów samochodowych i budownictwo. Do końca października 2016 roku przybyło natomiast 286 798 nowych podmiotów gospodarczych. Warto podkreślić, że zdecydowana większość firm w Polsce (95,8%) to mikroprzedsiębiorstwa. Również w takich małych firmach warto dbać nie tylko o równowagę finansową, ale także o pozyskanie nowoczesnych narzędzi, które zwiększą efektywność pracy. Szczególnie ważne we współczesnym świecie jest korzystanie z rozwiązań teleinformatycznych. Raport Konfederacji Lewiatan, home.pl i Microsoft pokazuje, że przedsiębiorcy, którzy inwestują w innowacyjne rozwiązania IT, osiągają lepsze wyniki biznesowe i są bardziej konkurencyjni na rynku. Wspomniany już wcześniej Office 365 może być właśnie jednym z takich rozwiązań, który pozwoli sprawniej działać biznesowo i efektywniej prowadzić firmę.

Office 365 a optymalizacja wydatków w firmie

Office to jeden z najbardziej znanych produktów na rynku oprogramowania. Ten pakiet aplikacji biurowych firmy Microsoft pojawił się po raz pierwszy w sprzedaży w 1989 roku i od tamtej pory znacznie ewoluował, zyskując nie tylko nowe możliwości i rozwiązania, ale także wychodząc naprzeciw potrzebom nowoczesnego biznesu. Wiele osób, które dziś zakładają swoje firmy, zapewne zna lepiej lub gorzej aplikacje wchodzące w skład Office, tymczasem warto przyjrzeć się temu produktowi dokładnie zarówno pod kątem możliwości, jakie oferuje w prowadzeniu biznesu, jak również od strony optymalizacji podatkowej.

Dzięki temu, że Office 365 jest dostępny w różnych planach abonamentowych, można doskonale dopasować produkt do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa, uwzględniając również kwestie podatkowe. Należy pamiętać, że wydatki poniesione na abonament pakietu Microsoft można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, obniżając w ten sposób zobowiązanie wobec fiskusa. Kolejny ważny aspekt Office 365 to miesięczny model płatności, który nie wymaga od firm dużej wpłaty jak we wcześniejszych latach za całe oprogramowanie. To bardzo ważne, szczególnie dla firmy, która dopiero rozpoczyna działalność na rynku - przy minimalnych kosztach, mogą korzystać z pełnej funkcjonalności pakietu Office 365. Z poszczególnymi planami Office 365 można zapoznać się na stronie https://products.office.com/pl-pl/business/office Co znajdziemy w najnowszym pakiecie Microsoft?

Wiele innowacji w jednym rozwiązaniu

80% polskich przedsiębiorców, prowadzących małe i średnie firmy, przyznaje, że inwestowanie w narzędzia IT jednocześnie wspiera optymalizację procesów biznesowych, natomiast 57% menedżerów dostrzega zależność pomiędzy cyfryzacją a tworzeniem nowych źródeł przychodu ich biznesu. Office 365 jest właśnie takim narzędziem IT, które skutecznie wspiera prowadzenie biznesu, a w dodatku w ramach jednego rozwiązania oferuje wiele różnych innowacji zarówno w formie aplikacji, jak i usług. Jeśli chodzi o te ostatnie, Microsoft oddaje do dyspozycji przedsiębiorców wirtualny dysk (OneDrive) o pojemności 1 TB, na którym można umieszczać ważne dla firmy pliki i dokumenty, wygodną pocztę e-mail (50 GB) do firmowej korespondencji dla pracowników, co usprawnia komunikację nie tylko wewnątrz organizacji, ale również ułatwia kontakty z kontrahentami. Dodatkowo w pakiecie znajdziemy komunikator biznesowy Skype dla firm, a także możliwość organizowania spotkań i konferencji online. Office 365 to również aplikacje Word, Excel i PowerPoint, a także Outlook, Planner i OneNote (również w wersji na tablety i smartfony). Dużą zaletą jest także mobilność pakietu Microsoft.

Mała firma w erze mobile

Dzięki Office 365 można mieć zawsze pod ręką całe biuro. Bez względu, gdzie przebywa w danej chwili przedsiębiorca lub jego pracownik, zawsze ma dostęp do odpowiednich dokumentów i może kontynuować pracę, którą rozpoczął na przykład w biurze. To ogromne ułatwienie w prowadzeniu biznesu i skuteczna optymalizacja pracy. Za sprawą pakietu Microsoft zawsze można łatwo zajrzeć do dokumentów lub raportów i dzięki temu podejmować błyskawicznie nawet kluczowe dla firmy decyzje. Wszystko dlatego, że rozwiązania Office 365 są dostępne na każdym komputerze lub urządzeniu mobilnym. Nie trzeba nawet zabierać ze sobą własnego laptopa. Oprócz możliwości pracy zdalnej, aplikacje Microsoft umożliwiają również wspólną pracę nad dokumentem, pozwalając w ten sposób zaoszczędzić czas, na którego deficyt narzekają przecież często przedsiębiorcy. Usługi chmurowe gwarantują również bezpieczeństwo w zakresie przechowywania danych, a zgubiony laptop czy smartfon nie oznacza ich bezpowrotnej utraty, ponieważ wszystkie ważne dane z punktu wiedzenia firmy przechowywane są w chmurze. Mobilność i praca w chmurze to wyznaczniki, które sprawiają, że Office 365 jest nie tylko uniwersalnym narzędziem, ułatwiającym prowadzenie firmy, ale także jest rozwiązaniem zapewniającym dostęp do kluczowych dokumentów i danych przez całą dobę z dowolnego zakątka na świecie.

Więcej o: